Прийнято закон про спрощення процедури капіталізації та реорганізації банків
За прийняття відповідного проекту закону проголосували 253 депутата
Верховна Рада у четвер, 23 березня, ухвалила у другому читанні закон №6010 від 1 лютого 2017 року «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків». Законопроект приймали з правками, озвученими під стенограму головою комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергієм Рибалкою.
За прийняття відповідного проекту закону проголосували 253 депутата. За інформацією НБУ, до 11 липня цього року необхідно збільшити до 200 млн грн статутний капітал 37 банків.
Наразі вимоги закону зі збільшення розміру статутного капіталу банку виконуються за допомогою додаткових внесків акціонерів банків, зазначається у повідомленні Нацбанку.
Проте з прийняттям вищевказаного законопроекту відкриється можливість консолідувати банківський сектор шляхом приєднання банків. Чинна процедура приєднання банків, на жаль, занадто складна й довготривала, і НБУ завжди активно виступав за її спрощення та оптимізацію.
Прийнятий законопроект надасть можливість здійснити реорганізацію банків за скороченою процедурою. До того ж запроваджується можливість для фінустанов відкликати банківську ліцензію без ліквідації юридичної особи.
Тобто, банки зможуть залишити банківський ринок за їхнім бажанням, але продовжити діяльність юрособи, у тому числі у фінансовому (небанківському) секторі.
Наголошується, що до такого відкликання банківської ліцензії – без ліквідації – банк, безумно, повинен попередньо виконати всі зобов’язання перед вкладниками і іншими кредиторами.
Дія закону обмежена 1 січня 2020 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].