НБУ просить правоохоронців забезпечити доступ клієнтів до «дочок» російських держбанків

НБУ просить правоохоронців забезпечити доступ клієнтів до «дочок» російських держбанків

Нацбанк прагне надати цим банкам можливість цивілізовано піти з ринку України

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова 23 березня на брифінгу в Києві звернулася до правоохоронців від імені Нацбанку з проханням відреагувати на планомірне блокування роботи українських банків з державним російським капіталом.

За її словами, тиск здійснюють «агресивно налаштовані групи людей», оскільки це знижує довіру до української банківської системи і загрожує її стабільності. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Національний банк звертає увагу правоохоронних органів на необхідність захистити понад 1,7 млрд вкладників-українців, які довірили більше 21 млрд грн банківській системі, а зараз не мають ні доступу до цих коштів, ні можливості вільно ними скористатися», – сказала Рожкова.

За її словами, прояви вандалізму стосовно банківських установ дискредитують довіру клієнтів до банківської системи в цілому. А це – насамперед загроза фінансовій стабільності України.

«Ми повинні забезпечити можливість цивілізованого виходу українських банків з державним російським капіталом з нашого ринку», – резюмувала Катерина Рожкова.

Нагадаємо, 15 березня 2017 року Національний банк на виконання рішення РНБО заявив про розробку механізму реалізації санкцій щодо п’яти банків походженням з РФ. А саме Сбербанку, Промінвестбанку, ВіЕс Банку, ВТБ і БМ Банків.

22 березня було оприлюднено постанову НБУ за №25, у якій йшлося про забезпечення реалізації санкцій, застосованих до банків, зазначених у рішенні РНБО від 15 березня.

Банкам під санкціями, зокрема, заборонено здійснювати будь-які операції на користь пов’язаних з ними осіб.  Заборонено в першу чергу переказ коштів за межі України, оскільки внаслідок цього можут бути виведені капіталів з таких банків за межі держави.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло