Без права на смерть: суд відхилив прохання хворого викладача про евтаназію

Без права на смерть: суд відхилив прохання хворого викладача про евтаназію

Чоловік бореться за право самому вирішувати, коли і як йому померти

Без права на смерть: суд відхилив прохання хворого викладача про евтаназію
Ноел Конуей
Фото dignityindying.org.uk

67-річний Ноел Конуей, невиліковно хворий викладач коледжу, програв справу у Високому суді Лондону щодо заборони на евтаназію. Про це повідомляє The Guardian.

Лікарі поставили чоловіку діагноз про захворювання рухових нейронів у листопаді 2014 року. Ця хвороба невиліковна, його стан погіршується, лікарі кажуть, що йому залишається жити не більше 12 місяців. Конуей подав позов до суду з проханням дозволити застосувати до нього евтаназію (штучне медикаментозне переривання життя), щоб він міг померти вдома, в оточенні своєї родини.

За підтримки організації «Померти з гідністю» він доручив юристам отримати дозвіл на судовий перегляд заборони на евтаназію смертельно хворої людини. Ця заборона, за його словами, заважає йому закінчити власне життя без тривалого болю. Евтаназія заборонена Законом про самогубство 1961 року. Добровільна евтаназія вважається вбивством за англійським і валлійським законодавством.

Двоє суддів із трьох більшістю голосів прийняли рішення відхилити позов із неможливістю оскарження. Колишній викладач, який зараз на пенсії, заявив, що подаватиме апеляцію на це рішення суду.

«Я маю померти і змирився з цим фактом. Але я не можу змиритися з тим, що мене позбавляють можливості вирішувати, коли і якою буде моя смерть. Я не хочу страждати до самого кінця, не хочу проходити через довгу тягучу смерть у тумані морфіну», ─ розповідає Ноел Конуей.

Сара Вуттон, виконавчий директор організації «Померти з гідністю», прокоментувала ситуацію:

«Ми розчаровані підсумками слухань і, звичайно, будемо підтримувати Ноела в оскарженні рішення».

Юрист Ірвін Мітчел, який вів справу Ноела в суді, зазначив: «Світ змінився феноменально за останні кілька десятиліть. Зараз є велика кількість медичних досягнень, але закон про евтаназію для невиліковно хворих не змінився за останні 50 років. Звісно, ми розчаровані рішенням суддів, але ми будемо домагатися дозволу на подання апеляції».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло