ЄБРР: у банківської системи України – 30% проблемних кредитів

ЄБРР: у банківської системи України – 30% проблемних кредитів

Це занадто великий відсоток і слід працівати над фінансовою реструктуризацією

Європейський банк реконструкції та розвитку оцінив банківську систему України і працює над заходами щодо проведення фінансової реструктуризації.

Про це УНІАН повідомив керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Малиж.

Під час прес-конференції він зазначив, що в Україні рівень проблемних кредитів становить близько 30%. Оскільки це занадто великий відсоток, ЄБРР співпрацює із НБУ й Незалежною асоціацією банків над проведенням фінансової реструктуризації.

Малиж додав, що банківська система є головною ланкою ринкової економіки. Він наголосив, що закон про фінансову реструктуризацію, розробляти який допомагали ЄБРР разом із Світовим банком, був прийнятий в Україні ще у червні 2016 року. Вказаний закон дає кредиторам і позичальникам можливість реструктурувати їхні кредитні угоди за допомогою добровільної позасудової процедури.

За словами директора, згідно нового закону про фінансову реструктуризацію, ЄБРР запровадить позасудову процедуру, яка буде сприяти вирішенню питань щодо проблемних кредитів. Таким чином, кредитори та постачальники зможуть реструктурувати кредитні угоди та зберігати робочі місця.

Нагадаємо, що в 2017 році банк планує збільшити рівень інвестицій. ЄБРР збирається вкладати кошти в енергетику, харківське метро та портову індустрію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло