Україна скликала Радбез ООН з приводу гібридної війни Росії

Україна скликала Радбез ООН з приводу гібридної війни Росії

Ведеться пошук міжнародних інструментів для боротьби з цим явищем

Україна ініціювала проведення обговорень у Радбезі ООН на тему «Гібридні війни як загроза міжнародного миру та безпеки». Засідання щодоцього питання почалося в п’ятницю вранці у Нью-Йорку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко відкрив засідання.

«Міжнародна спільнота повинна мати можливість протистояти новим викликам та вживати заходів проти актів гібридної війни, попереджувати їх і захищати права й інтереси жертв та притягувати винних до відповідальності», ─ зазначив В.Єльченко.

Дипломат закликав держави-члени використати це обговорення для того, щоб зробити внесок у спільні зусилля з обговорення головних аспектів гібридної війни як загрози міжнародному миру та безпеці, а також визначенню міжнародних інструментів для боротьби з цим явищем.

За день до цього українська делегація розіслала в ООН концептуальну записку, де пояснюється, що хоча на офіційному рівні немає визначення, що таке «гібридна війна», на практиці це передбачає військові, напіввійськові і невійськові дії в інформаційній сфері, які виконуються для ураження конкретної цілі.

Для виступів на засіданні РБ ООН у форматі Аррії (The Arria Formula Meeting) запрошені міжнародні експерти, в тому числі, від України – Тарас Березовець, директор «Фонду Національних стратегій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло