Активісти розробили інтерактивну мапу абонплати за газ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Активісти розробили інтерактивну мапу абонплати за газ

За її допомогою можна перевірити розмір абонплати, яку тепер доведеться сплачувати

Активісти розробили інтерактивну мапу абонплати за газ
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що регулює ринки енергетики та компослуг (НКРЕКП), змінила методику розрахунку тарифів на газ. З 1 квітня тариф для населення розділили надвоє. Тепер він включає окремо плату за газ як за товар та абонплату за користування приєднаними потужностями.

Остання буде нараховуватися відповідно до одного з чотирьох типів газового лічильника та буде різною у кожного газорозподільного підприємства. Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала всі варіанти абонплати по кожному із підприємств за місяць та за рік, і створила інтерактивну мапу.

Дані для дослідження надав заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк.

Для того, аби перевірити обсяг абонплати, що стосується конкретного споживача, потрібно натиснути на назву газорозподільного підприємства, яке обслуговує помешкання, обравши його на мапі України (скажімо, «Київгаз» або «Київоблгаз»). Далі слід обрати тип встановленого лічильника (його вказано на корпусі засобу обліку: G1,6 / G2,5 / G4 / G6). Якщо споживач не має лічильника на газ – потрібно дивитися показники абонплати для лічильника G2,5.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло