НКРЕКП затвердила тарифи на транспортування та розподіл газу для споживачів за новою методологією
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НКРЕКП затвердила тарифи на транспортування та розподіл газу для споживачів за новою методологією

Для забезпечення прозорості, безпеки і конкуренції на ринку природного газу та підвищення рівня якості надання послуг

НКРЕКП затвердила тарифи на транспортування та розподіл газу для споживачів за новою методологією
Фото: pixabay.com

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вирішили затвердити за новою методологією тарифи на послуги транспортування газу для українських споживачів для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз»; і на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розраховані на основі приєднаної потужності.

Таким чином НКРЕКП встановила тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, що здійснюють транспортування та розподіл природного газу.

У НКРЕКП встановлення тарифів за новою методологією як плати за потужність та відокремлення вартості послуг від вартості газу як товару пояснюють спробою відійти від застарілої системи встановлення загального тарифу.

На думку аналітиків Комісії, це надасть низку переваг для кінцевого споживача.

Журналісти видання liga.net зауважили наступне. На перший погляд, рішення регулятора виглядає як зниження цін на газ. З нинішньої ціни 6,789 грн / кубометр (з ПДВ) вилучається вартість транспортування газу по магістральних трубопроводах і газорозподільних мереж. У підсумку основний тариф знижується на 10% і становить близько 6,120 грн / кубометр (з ПДВ). Він включає в себе ціну газу як товару (4,942 грн / кубометр), торговельну надбавку (0,1581 грн / кубометр), і ПДВ (1,02 грн).

Однак, наголошують журналісти, комісія ввела й регулярну плату за газ, незалежно від обсягів споживання. Іншими словами, кожен споживач з 1 квітня буде щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму (абонплату). Ця сума залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника і розраховується для кожного регіону (облгазу) окремо за спеціальною методологією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло