Верховна Рада позбавила «Укравтодор» зайвих повноважень
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Верховна Рада позбавила «Укравтодор» зайвих повноважень

«Укравтодор» не має права забороняти рух автомобілів з масою або габаритами понад норму

Верховна Рада прийняла закон «Про автомобільні дороги» щодо уточнення деяких повноважень державного управління автомобільними дорогами загального користування (№5386)» за основу і в цілому. За його прийняття проголосували 236 депутатів. Проти було дев’ятеро, утрималися 13 народних обранців.

Про це повідомляється на сайті ВРУ

Цим законом  Рада обмежила повноваження «Укравтодору», а саме позбавила «Укравтодор» права забороняти рух автомобілів з масою або габаритами понад норму.

У пояснювальній записці до законопроекту було вказано, що пунктом 8 статті 12 Закону про автомобільні дороги визначено, що орган державного управління автомобільними дорогами загального користування має право обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження.

Тобто, положення зазначеного пункту передбачали здійснення працівниками дорожніх служб зупинку великовагових транспортних засобів та обмеження або заборону руху таких транспортних засобів у разі відсутності у перевізників спеціального погодження. Але, згідно з чинним законодавством, «Укравтодор» та підприємства, установи й організації, що належать до сфери його управління, не мають повноважень зупиняти транспорт та перевіряти у водіїв чи перевізників будь-які документи.

Зазначені обмеження або заборони руху на автомобільних дорогах загального користування вводяться дорожніми організаціями шляхом встановлення відповідних технічних засобів організації дорожнього руху, контроль за виконанням яких здійснюється Національною поліцією України та Державною службою України з безпеки на транспорті, наголошується у документі.

Отже, пункт 8 статті 12 із закону України «Про автомобільні дороги» вилучили.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло