У Німеччині створять кібер-підрозділ для боротьби з хакерами

У Німеччині створять кібер-підрозділ для боротьби з хакерами

Корпус «солдатів-програмістів» буде розширено до 13,5 тисячі осіб

У Німеччині створять кібер-підрозділ для боротьби з хакерами
фото Shutterstock

5 квітня міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйен оголосила про відкриття нового виду збройних сил. Поряд з сухопутними, морськими і повітряними силами Німеччини, в Бонні відкриється штаб-квартира центру кіберкомандування ФРН, співробітники якого будуть захищати Німеччину від хакерських атак переважно з Росії. Про це передає EURACTIV.

Керувати підрозділом буде Людвіг Лейнхос, загартований ветеран збройних сил і кібер-генерал найвищого рівня. Раніше глава Федеральної розвідувальної служби ФРН Бруно Каль відзначав високий рівень кіберзагрози.

Центр кіберкомандування буде складатися з 13,5 тисячі «солдатів-програмістів» і 1,5 тисячі цивільних службовців. Підбір даної кількості досвідченого персоналу, за словами міністра, триватиме до 2021 року. Для порівняння, німецький корпус морської піхоти налічує близько 16 тисяч військових.

Німецькі депутати заявили, що новий підрозділ сфокусується на боротьбі з російськими кібератаками. В перші три місяці 2017 року проти Бундесверу були спрямовані 284 тисяч кібератак.

Німеччина закликає інші країни наслідувати її приклад у боротьбі з кіберзагрозами.

Експерти вважають, що новий підрозділ навряд чи стане шаблоном для кібер-армії ЄС найближчим часом. Країни ЄС використовують різні ІТ-інфраструктури і програми, тому на даний момент це нереально.

Основна мета підрозділу ─ захищати Німеччину від кібератак, але їх також навчають завдавати атаки у відповідь. Цей аспект роботи вже розкритикували німецькі парламентарії, які вважають, що на такі дії потрібен дозвіл Бундестагу.

Ще одна проблема, з якою може зіткнутися підрозділ ─ небажання досвідчених програмістів працювати за «державну» зарплату, в той час як у приватних фірмах їхні прибутки можуть бути в кілька разів вищими.

В якості рішення армії пропонується навчати своїх власних талановитих співробітників, як це робить Естонія.

Як писав Mind, німецький уряд розробив законопроект, який погрожує соціальним медіа-гігантам Facebook і Twitter штрафом у розмірі до 50 млн євро, якщо вони не зможуть видаляти образливі повідомлення негайно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло