Facebook платитиме 50 млн євро за ігнорування образливих дописів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Facebook платитиме 50 млн євро за ігнорування образливих дописів

Адміністрація соцмереж тепер змушена буде уважніше контролювати «хейтерів»

Facebook платитиме 50 млн євро за ігнорування образливих дописів
Фото Ralf Roletschek/wikipedia

У середу Німеччина  перебрала на себе ініціативу щодо боротьби проти розпалювання ненависті та фейкових новин. Урядом розроблено законопроект, який погрожує соціальним медіа-гігантам штрафом у розмірі до 50 млн євро, якщо вони не зможуть видаляти образливі повідомлення негайно. Про це пише агентство AFP.

Кабінет канцлера Ангели Меркель схвалив жорсткі заходи після висновку, що, на їхню думку, такі компанії, як Twitter і Facebook, не роблять достатньо для того, щоб видаляти контент, який порушує норми німецького законодавства.

«Злочини на грунті ненависті, які неефективно розслідуються, становлять собою велику небезпеку для мирного, відкритого і демократичного суспільства», ─ заявив уряд Меркель у своїй заяві.

Обсяг ксенофобських повідомлень, наповнених ненавистю, значно збільшився в німецькому сегменті Інтернету після того, як у країну прибули близько мільйона біженців з 2015 року.

Уряд, стривожений вибухом ненависті в мережі, неодноразово закликав соцмережі вживати заходів. Медіа-гіганти обіцяли ще з 2015 року розглядати і видаляти «хейтерські» пости негайно, однак міністр юстиції Хайко Маас стверджує, що досі на цьому фронті зроблено дуже мало.

Маас наводить статистику, що у Твіттері видаляється тільки 1% постів, на які скаржаться користувачі, у Facebook – 39%.

На YouTube ситуація значно краща – там видаляється 90% підозрілого контенту.

Законопроект також посилює відповідальність за інший незаконний контент, у т.ч. дитячу порнографію і терористичну діяльність.

Нагадаємо, відповідно до нового звіту від Tow Center for Digital Journalism, роль технологічних платформ Facebook, Google, Snapchat і Twitter віднедавна значно зросла, ці компанії сьогодні контролюють аудиторію, ринок реклами і журналістські формати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло