У Франції закриють найстарішу атомну електростанцію

У Франції закриють найстарішу атомну електростанцію

Зношеність АЕС та загроза землетрусів роблять це рішення необхідним

У Франції закриють найстарішу атомну електростанцію
Фото Florival fr/wikipedia

У Франції розпочалась офіційна процедура закриття найстарішої в країні атомної електростанції у Фессенхаймі.

Відповідну постанову оприлюднив французький уряд, повідомляє Euronews.

Зазначається, що АЕС має припинити свою роботу до 2020 року. Потужності станції компенсує новозбудований реактор у Фламанвіллі.

Таке рішення збігається із обіцянкою президента Франсуа Олланда зменшити залежність Франції від атомної енергії.

Рішення про припинення роботи АЕС буде сприяти перетворенням в енергетиці, покликаним скоротити залежність Франції від атомної енергетики, сподівається міністр екології, сталого розвитку та енергетики Сеголен Руаяль. При цьому вона визнала, що це рішення може скасувати майбутній уряд, ініціювавши відповідний закон.

АЕС Фассенхайм включає до свого складу два енергоблоки потужністю по 900 МВт кожен. Ця АЕС була введена в експлуатацію в 1977 році і розташовується в зоні сейсмічного розламу за 100 км від французького Страсбурга, за 25 км від німецького Фрайбурга і за 40 км від швейцарського Базеля.

Захисники навколишнього середовища з Франції, Німеччини та Швейцарії вже довгий час борються за припинення роботи АЕС Фессенхайм, яка знаходиться в експлуатації 40 років. На АЕС постійно відбуваються поломки і аварії, крім того, критики також вказують на ризики можливих землетрусів в регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті