Голосування за Brexit могло піддатися хакерській атаці

Голосування за Brexit могло піддатися хакерській атаці

Боти під виглядом «напливу відвідувачів» могли зламати виборчий сайт

Голосування за Brexit могло піддатися хакерській атаці

Сайт реєстрації виборців у Великобританії, який певний час не працював напередодні минулорічного референдуму щодо Brexit, міг зазнати хакерської атаки, яка здійснювалася з метою втручання у результати референдуму.

Про це повідомляють депутати Європарламенту за результатами попереднього розслідування, пише BBC.

Сайт Register to vote («зареєструйтеся, щоб проголосувати») зламався ввечері 7 червня 2016 року в останній день реєстрації.

Уряд Великобританії та виборчі адміністратори звинувачують збій сплеском відвідувачів після теледебатів.

Але депутати парламентського комітету заявляють: не виключена можливість іноземних кібератак.

Кабінет міністрів Великобританії, який підготував власну доповідь щодо відключення сайту, дійшов висновку, що збій стався через наплив відвідувачів якраз перед закінченням терміну реєстрації. «Ми провели повний огляд ситуації і не знайшли жодних доказів навмисного втручання», ─ сказано в доповіді.

Сайт перестав працювати близько 22:15 7 червня 2016 року, незабаром після теледебатів і при активних закликах у соціальних медіа до людей реєструватися, щоб встигнути до дедлайну. Офіційні дані свідчать, що в цей день заявки на реєстрацію подали 525 тисяч осіб.

Голова Громадського адміністративного комітету, консерватор Бернард Дженкін повідомив BBC News, що є цілком очевидні, хоча й непрямі докази того, що атака на сайт була цілеспрямованою.

Зокрема, йдеться про можливість DDoS атаки, програма реалізації якої передбачає створення великої кількості фейкових аккаунтів (ботів) та масової атаки ними сайту.

Ця практика цілком поширена для організації зламів сайту, зазначає політик, і зовні виглядає як наплив великої кількості відвідувачів.

«Уряд явно не дуже хоче вникати в це», ─ сказав Дженкін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті