МАУ вимагатиме персональні дані

МАУ вимагатиме персональні дані

Нововведення вступили в силу сьогодні після набуття чинності нового закону

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» вводить обов'язкову вимогу про надання пасажирами персональних даних на етапі оформлення квитка. Про це повідомляє прес-служба перевізника.

Норма передбачає внесення в бронювання паспортної та контактної інформації про пасажира і діє на всіх внутрішніх і міжнародних рейсах МАУ.

Сьогодні, 12 квітня, набув чинності закон «Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації», прийнятий Верховною Радою 21 березня 2017 року. Мета нової програми – забезпечити регулярність польотів і безпеку пасажирів, екіпажів, наземного персоналу і повітряних суден.

Згідно з ним, перевізники, що виконують рейси в або з країн ЄС, зобов'язані надавати міграційним службам країн прильоту та вильоту попередню інформацію про пасажирів. Пакет даних включає ім'я пасажира, його паспортні та контактні дані, дати в'їзду або виїзду, номер квитка, місце його оформлення, спосіб оплати, номер місця і інформацію про багаж.

Персональні дані пасажирів використовуються виключно з метою посилення заходів авіаційної безпеки і попередження терористичної загрози і зберігаються шість місяців з подальшим передаванням на зберігання протягом 4,5 року. Обмін інформацією про пасажирів здійснюється між членами ЄС та третіми країнами надійними каналами з потужним захистом персональних даних.

У флоті МАУ 39 літаків, з яких 35 – середньомагістральні (включаючи 23 судна Boeing 737 NG), і чотири – далекомагістральні.

Нагадаємо, авіакомпанія «МАУ» винна державі майже 300 млн грн та запропонувала укласти з Мінінфраструктури мирову угоду і сплатити лише шосту частину від багатомільйонного боргу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті