ЄСПЛ змусив Росію виплатити компенсацію жертвам Беслану

ЄСПЛ змусив Росію виплатити компенсацію жертвам Беслану

Росія має сплатити 3 млн євро понад 4 сотням позивачів

ЄСПЛ змусив Росію виплатити компенсацію жертвам Беслану
Фото Aaron Bird/flickr

Як повідомляє BBC, Європейський суд із прав людини задовольнив позов потерпілих від трагедії в Беслані проти Росії, зобов'язавши її виплатити загалом понад 3 млн євро.

Суд погодився зі скаргою заявників на те, що російська влада порушила право їхніх родичів на життя.

ЄСПЛ постановив, що влада не змогла запобігти можливій загрозі життю людей, які загинули під час нападу.

Звернення до Європейського суду з прав людини загалом подали 409 громадян Росії, чиї рідні загинули або постраждали під час трагедії, або самі вони побували в заручниках у бесланській школі. Суд розглядав одразу кілька скарг, поданих ініціативною групою «Матері Беслана» і об'єднаних в одне провадження. Перше судове засідання відбулося ще в 2014 році.

Суд, зокрема, визнав, що російські державні органи не вжили достатніх заходів для попередження захоплення школи – при тому що влада мала достатньо інформації ─ йшлося те, що перед 1 вересня місцевим правоохоронцям повідомляли про підготовку теракту в регіоні. А ввечері 31 серпня було конкретне попередження про заплановане захоплення заручників за сценарієм теракту в Будьонівську.

Також ЄСПЛ визнав надмірним застосування сили російським спецназом і військовими й визнав, що російська влада не забезпечила ефективне розслідування інциденту.

Із Росії стягнули:

по €10 тисяч на користь родичів за кожного загиблого;

по €7 тисяч тим, хто отримав важкі поранення;

по €5 тисяч на користь тих, хто отримав поранення середньої тяжкості;

по €3 тисячі легко пораненим.

Нагадаємо, трагедія в Беслані (Північна Осетія)  сталася у вересні 2004 року, коли терористи захопили школу та дітей як заручників. Під час звільнення школи російськими силовиками понад 330 людей загинули, включаючи понад 180 дітей. Понад 750 було поранено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті