Безстрашна Дівчинка проти Бика: скульптор хоче демонтувати статую

Безстрашна Дівчинка проти Бика: скульптор хоче демонтувати статую

Творець Бика вважає, що статуя Дівчинки порушила його первісний задум

Безстрашна Дівчинка проти Бика: скульптор хоче демонтувати статую
Фото Anthony Quintano/flickr

Скульптор, який створив статую Атакуючого Бика (Charging bull) на Уолл-стріт, скаржиться на встановлення біля його витвору ще однієї статуї, пише BBC.

Скульптор Італійського походження Артуро Ді Модіка вважає, що статуя Безстрашна Дівчинка (Fearless Girl), яку розмістили поруч з Биком під час Міжнародного жіночого дня, є порушенням авторських прав.

Його адвокати стверджують, що присутність нової скульптури змінює художній сенс знаменитої статуї Бика.

Статуя Ді Модіка була встановлена в 1987 році без будь-яких міських дозволів.

Ді Модіка витратив 360 000 доларів, щоб відлити і встановити скульптуру слідом за крахом фондового ринку в 1987 році як символ «сили і могутності американського народу». Це був акт вуличного мистецтва: 15 грудня 1989 року вночі Ді Модіка на вантажівці привіз бика в Нижній Манхеттен і встановив перед Нью-Йоркською фондовою біржею.

Поліція прибрала з вулиці скульптуру, встановлену без дозволів. Однак після масових протестів громадськості Бика розмістили за два квартали від будівлі біржі, на площі Боулінг-Грін, мордою до Бродвею.

Нещодавно влада Нью-Йорка винесла рішення залишити на місці статую Безстрашної Дівчинки після того, як Ді Модіка подав у муніципалітет скаргу на її розміщення. Скульптор збирається оскаржувати це рішення надалі.

Його адвокати стверджують, що належної процедури видачі дозволу на статую Дівчинки не було дотримано міською владою.

Італієць стверджує, що Дівчинка – не витвір мистецтва, а лише «рекламний трюк», оскільки робота була організована інвесткомпанією State Street Global Advisers і зведена рекламною фірмою McCann.

Задум скульптури ─ привернути увагу до жінок-лідерів і малу кількість жінок у кабінетах Уолл-стріт.

Ді Модіка вважає, що з появою Дівчинки переосмислення задуму статуї Бика змінилося на негативне: «Дівчинка ніби говорить: ось я тут, і що ти можеш мені зробити?», ─ обурюється скульптор.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо прокоментував ситуацію в своєму Twitter: «Чоловіки, що не люблять жінок, які претендують на власний простір ─ це і є причина, чому нам потрібна Безстрашна Дівчинка».

Безстрашна Дівчинка проти Бика: скульптор хоче демонтувати статую
Фото Anthony Quintano/flickr

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті