Японія готова евакуювати 57 000 громадян з Південної Кореї

Японія готова евакуювати 57 000 громадян з Південної Кореї

У регіоні зростає напруга внаслідок вірогідності ядерних випробувань у Північній Кореї

Рада нацбезпеки Японії обговорила заходи, необхідні для евакуації з Південної Кореї 57 000 японців у випадку загострення відносин з КНДР.

Як передає «Інтерфакс», посилаючись на The Telegraph, у регіоні зростає напруга внаслідок вірогідності ядерних випробувань Північної Кореї.

Нагадаємо, Сполучені Штати направили до берегів Південної Кореї ударну групу на чолі з атомним авіаносцем «Карл Вінсон». Спочатку авіаносна ударна група планувала зайти в порти Австралії, але отримала наказ розвернутися і йти у напрямку Корейського півострова. У складі корабельного угруповання – два есмінці з керованими ракетами. 

Незабаром Північна Корея відзначатиме низку державних свят, у тому числі день національної армії. Угруповання американського флоту має перебувати у цій частині Тихого океану у відповідь на випробування ракет Північною Кореєю.

Північна Корея засудила розгортання американської військово-морської ударної групи в регіоні, і у вівторок, 11 квітня, оголосила про свою готовність до війни, якщо США будуть нарощувати військову потужність в районі Корейського півострова.

«КНДР готова реагувати на будь-які військові дії, яких так прагне США. Ми будемо відповідати найжорсткішими контрзаходами на дії провокаторів і захистимося за допомогою найпотужнішого зброї, ─ повідомили в МЗС Північної Кореї. ─ На Вашингтон ляже вся відповідальність за катастрофічні наслідки його обурливих дій».

Зважаючи на всі ці події, Токіо має намір в стислі терміни домогтися дозволу від Сеула на відправку військових літаків і кораблів разом з цивільним транспортом для евакуації японських громадян. Японські чиновники також неабияк занепокоєні можливістю проникнення північнокорейських шпигунів в країну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло