Два мільйони фейкових рахунків: найбільший банк США обманював клієнтів

Два мільйони фейкових рахунків: найбільший банк США обманював клієнтів

Понад 5000 співробітників банку звільнено за шахрайство

Два мільйони фейкових рахунків: найбільший банк США обманював клієнтів
Стівен Сенгер, новий гендиректор банку Wells Fargo
кадр з відео CNBC

Wells Fargo ─ найбільший за ринковою капіталізацією банк Сполучених Штатів, опинився в центрі фінансового скандалу через поширену практику його працівників відкривати нові рахунки для клієнтів банку без їх на те згоди. Причому кількість таких рахунків на одну людину могла досягати кількох десятків. Про ситуацію розповідає The New York Times.

Клієнти банку не знали про нові рахунки, які відкривалися на їхнє ім’я, а виявлення цього факту призвело до масових скорочень та великих штрафів для працівників Wells Fargo.

Причиною такого волюнтаризму стало бажання працівників просунутися вгору кар’єрними сходами, тому що в банку підвищували зарплату і нараховували бонуси саме тим працівникам, хто випустив більше нових кредитних карт.

Для видимості відкриття нової карти достатньо було просто створити новий рахунок, перевести на нього трохи грошей із поточного рахунку клієнта, а через деякий час повернути гроші назад і тихо закрити рахунок. Таким чином, здавалося, що це сам клієнт банку проводить ці операції.

Чи користувалась та людина кредитною карткою чи ні, не мало значення. Головне, вона була відкрита, що відображалося в бухгалтерській звітності та зараховувалося як відзнака і співробітнику, і керівництву відділень.

Клієнт дізнавався про відкриття рахунку вже постфактум, коли приходив лист із банку. Тим, хто активно обурювався, негайно повідомлялося про технічні помилки і збій в системі.

Банк відшкодував $3,2 млн клієнтам після викриття цієї незаконної діяльності. Хоча фінансові втрати для банку невеликі, обсяг шахрайства був величезний: 5300 банкірів було звільнено за створення двох мільйонів фейкових банківських рахунків і кредитних карт. Наприклад, в одному зі звітів вказано, що директор філіалу оформила на свою доньку-підлітка 24 рахунки і 21 рахунок на чоловіка, передає видання.

2 мільйони фейкових рахунків: найбільший банк США обманював клієнтів
Джон Стампф, екс-гендиректор Wells Fargo
Getty Images

Після скандалу в банку Wells Fargo вирішили відмовитися від системи заохочень для працівників, пов’язаної з цільовими роздрібними послугами. Нова система заохочень почне діяти з початком 2018 року.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року глава банку Wells Fargo Джон Стампф оголосив про свою відставку у зв'язку з нібито виходом на пенсію, а насправді після згаданого фінансового скандалу, пише газета The Wall Street Journal.

Стампф звільнив одразу дві посади ─ гендиректора фінустанови і голови правління. Новим гендиректором став Тімоті Слоун, а раду директорів очолив Стівен Сенгер.

Wells Fargo (Веллс Фарго) ─ американська транснаціональна банківська та фінансова холдингова компанія зі штаб-квартирою у Сан-Франциско, Каліфорнія. Входить до «Великої четвірки» найбільших банків США. Wells Fargo є четвертим банком у США за розмірами загальних активів і другим за величиною депозитів та кількістю емітованих платіжних карток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло