Новий указ Трампа: робочу візу в США тепер буде отримати складніше

Новий указ Трампа: робочу візу в США тепер буде отримати складніше

Перевага на в’їзд у Штати надаватиметься спеціалістам високого класу

Новий указ Трампа: робочу візу в США тепер буде отримати складніше
Фото facebook Donald J. Trump

У вівторок Дональд Трамп підписав черговий президентський указ, що вимагає від федеральних агентств переглянути програму видачі тимчасових робочих віз у США, яка використовується для найму висококваліфікованих іноземних працівників (H-1B). Про це повідомляє CNN.

Указ має назву «Buy America, Hire America» («Купуй американське, наймай американців»). Цим документом Трамп доручає чотирьом міністерствам ─ юстиції, праці, нацбезпеки та Держдепартаменту ─ запропонувати реформи щодо зміни порядку видачі американських робочих віз H-1B, з метою уникнення «шахрайства та зловживань».

Як зазначається, церемонія підписання указу відбулася на заводі в Кеноші, штат Вісконсін. Трамп заявив, що указ покладе край розкраданню американського добробуту.

«Зараз візи H-1B видаються в хаотичному порядку, як лотерея ─ і це неправильно», ─ зазначив Трамп.

Щороку в США видається близько 85 тисяч робочих віз H-1B, із них 20 зарезервовано для іноземних студентів, які закінчили магістратуру. Внесення змін в порядок видачі передбачає, що спеціалісти для в’їзду в країну відбиратимуться більш ретельно, зважаючи на рівень знань та кваліфікації, досвід роботи.

Крім того, указ передбачає збільшення частки американських товарів у держзакупівлі за федеральними контрактами. На думку Трампа, роками в США робилися «безрозсудні виключення» з цього правила.

За даними Reuters, більше 15% співробітників Facebook в США в минулому році працювали з тимчасової робочої візи.

Цікаво, що дружина Трампа Меланія приїхала в США саме за візою H-1B на зорі своєї модельної кар'єри.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло