Приватбанк потрібно докапіталізувати мінімум на 30 млрд грн – Гонтарева

Приватбанк потрібно докапіталізувати мінімум на 30 млрд грн – Гонтарева

Банкір зазначила, що попередні результати аудиту виявилися гіршими від очікуваних

Націоналізований Приватбанк (Дніпро) необхідно буде докапіталізувати щонайменше ще на 30 млрд грн.

Як повідомила прес-служба НБУ, передає «Інтерфакс», про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва, коментуючи попередні підсумки аудиту Приватбанку під час круглого столу «Реформи банківського сектора в Україні: досягнення, виклики та прогнози», організованого аналітичним центром Atlantic Council у Вашингтоні в п'ятницю в Києві.

«Згідно з остаточними офіційними результатами аудиту, які будуть оприлюднені до кінця поточного місяця, може виявитися, що потреба в капіталі буде ще більшою. Разом з Міністерством фінансів як власником банку ми, ґрунтуючись на цих фінальних результатах, визначимо, якої саме суми коштів додатково потребує банк», – додала Гонтарева.

При цьому вона зазначила, що попередні результати аудиту виявилися гіршими від очікуваних.

«Звичайно, як голова центрального банку я вже ознайомлена з попередніми результатами звіту. І ці результати навіть гірше, ніж ми очікували раніше. 143 млрд грн – це не всі засоби, які має вкласти держава в докапіталізацію Приватбанку. Можу вам сказати: в останню ніч (перед початком процедури входження держави до капіталу банку) були проведені [попереднім менеджментом] шахрайські операції на понад 16 млрд грн», – підкреслила Гонтарева.

Зазначимо, журналіст Олександр Дубинський розмістив у Facebook текст проекту аудиторського висновку Ernst&Young. Згідно документу, аудитор не підтвердив збитки Приватбанку за підсумками 2016 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло