Аудитор не підтвердив збитки Приватбанку за підсумками 2016 року – ЗМІ

Аудитор не підтвердив збитки Приватбанку за підсумками 2016 року – ЗМІ

Олександр Дубинський розмістив у Facebook текст проекту аудиторського висновку Ernst&Young

Олександр Дубинський, редактор телепрограми «Гроші» на телеканалі «1+1», розмістив у своєму блозі на Facebook текст проекту аудиторського висновку компанії Ernst&Young. Спричинив це візит глави Нацбанку Валерії Гонтаревої до Вашингтона та її доповідь на круглому столі щодо досвіду з реформування української банківської системи і, зокрема, націоналізації Приватбанку.

«Спеціально до цього заходу публікую проект аудиторського висновку компанії Ernst&Young, яку «націоналізатори» найняли для того, щоб отримати виправдання своєї схеми по крадіжці з бюджету 125 млрд грн», – пояснив журналіст.

Згідно з проектом звіту E&Y, оприлюдненого Дубинським, аудитор не підтвердив збитки банку за підсумками 2016 року, які й стали підставою для такої істотної докапіталізації. Це означає, що сформовані банком резерви під «інсайдерську заборгованість» були взяті з повітря, наголошує Дубинський.

Відповідно з наданим текстом проекту аудиторського висновку, у 2016 році група «Приват» визнала 1,363 млрд грн витрат від погашення фінансових зобов'язань у складі процентних витрат та збитків від переоцінки іноземної валюти, які ставилися до попередніх звітних періодів.

«Таким чином, процентні витрати та збитки від переоцінки іноземної валюти за 2016 рік і нерозподілений прибуток станом на 31 грудня 2015 року мають бути меншими на 840 млн грн, 523 млн грн і 1363 млн грн відповідно», – йдеться в проекті аудиторського висновку.

«Хочу показати всім, що якщо раптом Національний банк і Фонд держмайна (який курирує оцінювачів та аудиторів) – раптом почнуть тиск на аудиторів з E&Y, так само як тиснули на компанію PWC, що позначила «інсайдерський» портфель кредитів Приватбанку на рівні 16,5%, – то причина в цьому проекті аудиторського висновку», – застерігає журналіст.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло