Тепер і в Данії: російські хакери зламали пошту данського Міністерства оборони

Тепер і в Данії: російські хакери зламали пошту данського Міністерства оборони

Секретні дані могли використовуватися для створення мережі агентів

Тепер і в Данії: російські хакери зламали пошту данського Міністерства оборони
фото DR

Міністр оборони Данії Клаус Фредеріксен заявив, що група російських хакерів, яка організовувала атаки на сервери Демократичної партії в США, зламала й електронну пошту деяких працівників Міністерства оборони Данії.

За даними розвідки, отримана таким чином інформація могла бути використана з метою шантажу співробітників, щоб змусити їх стати агентами. Про це пише пише данська газета Berlingske.

Як стверджує розвідка, протягом двох років – 2015 і 2016-го– група ATP 28, також відома як Fancy Bear, пов’язана з російською владою, могла читати пошту співробітників Міноборони Данії.

Тепер і в Данії: російські хакери зламали пошту данського Міністерства оборони
Клаус Фредеріксен, міністр оборони Данії
фото МЗС Данії

Клаус Фредріксен заявив, що шокований фактом атак, контрольованих російською державою, і назвав цю ситуацію «дуже критичною».

«Це було контрольовано. Це не дрібні хакери, які роблять подібні речі заради веселощів. Слід веде до служб розвідки та центральних органів російського уряду», ─ сказав міністр оборони.

Він не уточнив, у яких саме галузях працювали ті співробітники, чию пошту було зламано, однак наголосив, що до надсекретної інформації хакери не дісталися, тому що така інформація ─ на зразок систем озброєння ─ не зберігається в інтернеті.

Зазначається, що злам став можливим через недостатній захист поштових скриньок. Наразі цю проблему усунули.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що не зрозуміє суті звинувачення і просить уточнити, що має на увазі міністр оборони Данії під словом «Росія»:

«Росія» не могла здійснювати атаки, бо «Росія» – це країна, і вона не займається хакерськими атаками», – прокоментував Пєсков.

Тепер і в Данії: російські хакери зламали пошту данського Міністерства оборони
ілюстарція https://meduza.io

Як повідомлялося, міністр оборони Степан Полторак заявив, що впродовж останніх трьох років Росія здійснила більше 7 тисяч кібератак на Україну.

Нагадаємо, Російський інститут стратегічних досліджень, що контролюється В. Путіним, розробив план втручання в президентські вибори в США 2016 року з метою підірвати довіру американців до виборчої системи. Це випливло із двох документів із грифом «секретно», які отримала Служба розвідки США.

Як писали світові ЗМІ, угрупування російських хакерів ─ Cozy Bear (APT29) та Fancy Bear (APT28) внаслідок кібератак на сервери Демократичної партії США отримали несанкціонований доступ до внутрішньої інформації партії, такої як стратегія обходу ще одного кандидата від Демпартії Берні Сандерса та компромат на Дональда Трампа.

Викрадення й публікація листів з архіву Демократичної партії досить відчутно вдарили і по іміджу партії, і по репутації головного претендента у президенти – Хілларі Клінтон, внаслідок чого на виборах переміг Дональд Трамп, лояльно налаштований до Росії. Американська розвідка впевнена у причетності російського уряду до цих кібератак.

У лютому про атаки з боку російських хакерів заявили спецслужби Норвегії. Тоді ж в Росії було оголошено про створення «військ інформаційних операцій».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло