ФГВФО відніс Діамантбанк до категорії неплатоспроможних

ФГВФО відніс Діамантбанк до категорії неплатоспроможних

Одним з головних акціонерів банку був Микола Мартиненко

ФГВФО відніс Діамантбанк до категорії неплатоспроможних
Фото diamantbank.ua

На підставі рішення правління Національного банку України від 24 квітня 2017 року «Про віднесення ПАТ «Діамантбанк» (Київ) до категорії неплатоспроможних», виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів прийняла рішення ввести в Діамантбанк тимчасову адміністрацію. Про це повідомляється на офіційному сайті ФГВ.

Розпочато процедуру виведення Діамантбанку з ринку.

Тимчасова адміністрація вводиться на один місяць з 17 год. 00 хв. 24 квітня 2017 року до 23 травня 2017 року включно, йдеться в повідомленні.

Усі повноваження тимчасового адміністратора ПАТ «Діамантбанк» делеговано начальнику відділу моніторингу операцій проблемних банків департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Старцевій Т.В.

Прес-центр Нацбанку повідомив, що за результатами діагностичного обстеження Діамантбанк мав збільшити капіталізацію не менше, ніж на 5% станом на 1 квітня 2017 року.

Однак, станом на 1 квітня Діамантбанк не забезпечив виконання заходів, передбачених планом реструктуризації, внаслідок чого банк не досяг мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу. Враховуючи зазначене, НБУ прийняв рішення про віднесення ПАТ «Діамантбанк» до категорії неплатоспроможних, йдеться в повідомленні.

Як повідомив гендиректор банку Олег Кодачук на своїй сторінці у Facebook, банкрутство банку безпосередньо пов’язане із арештом екс-депутата ВР Миколи Мартиненка, акціонера банку.

«На 1 квітня акціонери не встигли докапіталізувати банк на суму 750 млн грн. Я особисто планував брати участь в докапіталізаціі і поклав на свої рахунки в Діамантбанку 83 млн грн – для мене це надсуттєві втрати. В мене була впевненість, що ми встигнемо докапіталізувати банк.

Але останнім пострілом в нас став арешт акціонера банку Мартиненка Миколи Володимировича. Безвідповідальність в цьому плані регулюючих та правоохоронних органів призвела до паніки серед клієнтів і, як результат, введення тимчасової адміністрації», ─ прокоментував ситуацію гендиректор.

Національний банк наголошує, що 96% (39 000 осіб) усіх вкладників ПАТ «Діамантбанк» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 000 грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло