У Венесуелі вчергове підняли «мінімалку»

У Венесуелі вчергове підняли «мінімалку»

У країні крім мінімальної зарплатні зростає також безробіття, інфляція і ціни

З огляду на економічну кризу в країні, президент Венесуели  у неділю 30 квітня вчергове підняв мінімальну заробітну платню на 60%. Про це повідомляє CNN

Президент Ніколас Мадуро оголосив про зміни в телешоу. Це останнє із серії підвищень мінімальної зарплатні.

Хоч здається, що підвищення значне, ціни на їжу, товари і медицину стрімко зростають, що зробило покупки для багатьох венесуельців надто дорогими.

Криза вивела жителів країни на протести, на яких панує хаос та жорстокість. Минулого тижня у середу, принаймні 28 людей загинуло під час заворушень, як повідомляє Генеральний прокурор Венесуели.

Очікується, що безробіття в країні складе 25%, а наступного року сягне 28%. У 2015 році цей показник був 7,4%. Загалом, економіка Венесуели за минулий рік скоротилась на 18%.

Міжнародний Валютний Фонд прогнозує зростання інфляції до 720% цьогоріч і 2068% наступного року.

Мадуро, який зайняв посаду у 2013 році, поклав відповідальність за біди країни на економічну війну своїх політичних супротивників.

Нова зарплатня, анонсована ним у неділю, буде поширюватись на цілий ряд професій, серед яких вчителі, лікарі, пожежні, поліцейські і військові.

Завдяки останньому підвищенню, «мінімалка» зросла з 40 638  до 65 021 боліварів. Крім того, президент Мадуро дозволяє використовувати продовольчі талони в якості готівки.

Середня заробітна платня за місяць у Венесуелі складає приблизно 46,7$.

Як повідомляв Mind, з кінця березня у Венесуелі тривають масові антиурядові протести

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті