Внутрішній прикордонний контроль у Шенгені скасують

Внутрішній прикордонний контроль у Шенгені скасують

Міграційна криза в Європі поступово слабшає

Внутрішній прикордонний контроль у Шенгені скасують
фото uk.wikipedia.org

Єврокомісія рекомендує тим країнам ЄС, які вводили тимчасові заходи підвищеного контролю в зв’язку з міграційною кризою, продовжити заходи безпеки. Разом з тим у наступні півроку Шенген має повернутися до повного функціонування.

«Комісія рекомендує Австрії, Німеччині, Данії, Швеції та Норвегії поетапно скасувати тимчасові заходи контролю, що діють сьогодні на деяких внутрішніх кордонах цих країн, у наступні 6 місяців», ─ сказано в повідомленні Єврокомісії.

Хоча загальна ситуація продовжує стабілізуватися, кількість нелегальних мігрантів і шукачів притулку в Греції залишається великою. Тому, в якості запобіжного заходу і в той час як альтернативи ставляться на місці, Комісія рекомендує продовжити контроль, однак ці заходи слід поступово скасувати протягом найближчих шести місяців. За цей час, як і в попередні періоди, контроль повинен здійснюватися тільки цілеспрямовано і лише як крайній захід.

Водночас Комісія закликала держави-члени частіше використовувати альтернативні заходи, які можуть забезпечити такий же рівень безпеки, як і поліцейські перевірки в прикордонних районах і уздовж основних транспортних магістралей.

З цією метою Комісія також надала свої рекомендації щодо поліцейських перевірок та співпраці в межах Шенгенської зони.

«Завдяки нашим спільним зусиллям наші внутрішні кордони стали сильнішими та безпечнішими. Це означає, що через шість місяців ми повинні повернутися до повного функціонування Шенгенської зони без внутрішнього прикордонного контролю», ─ зазначив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Нагадаємо, Австрія хоче відмовитися від прийому біженців. Керівництво країни вважає, що вже виконало норму щодо кількості прийнятих мігрантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті