Данилюк про податкову амністію: спочатку реформуємо ДФС, а потім поговоримо

Данилюк про податкову амністію: спочатку реформуємо ДФС, а потім поговоримо

ДФС слід заслужити довіру бізнесу своєю роботою

Про доцільність амністії, для того щоб почати з чистого аркуша, наприклад, в питаннях валютного регулювання, в Україні ведеться чимало розмов і суперечок. Проте у в меморандумі з МВФ є дуже жорстка позиція, що податкової амністії в Україні не повинно бути.

Чи можливий перегляд цього пункту, в інтерв’ю «Інтерфаксу» розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.

За його словами, довго обговорювались можливі варіанти. На думку аналітиків МВФ, ризик полягає в тому, що амністія може виявитися просто «пшиком», і міністр згоден з такою думкою.

Він зазначив, що у багатьох країнах проводили таку амністію, однак практика показала, що вона не була ефективною.

«Амністія – це підведення остаточної риски, а не 39. Перше, останнє, «китайське» попередження, яке ми за фактом можемо отримати. При такому «китайському» попередженні результат буде нерівномірним – хтось зробить, а хтось проігнорує. Тому позиція МВФ така: необхідно спочатку посилити фіскальну службу. Ось чому так важлива інституційна реформа ДФС», – наголосив міністр.

Важливо, на його переконання, реалізувати план BEPS.

Нагадаємо, Base Erosion and Prfit Shifting – це план дій ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування, до якого Україна приєдналася з 1 січня 2017 року.

«Ще раз підкреслю: ми цю реформу [реформу ДФС] зробимо, якщо виявимо наполегливість. Ось тоді можна буде говорити про якусь амністію, а до цього я такої можливості не бачу, – резюмував міністр. – Який зараз рівень довіри до ДФС? Його немає взагалі. Потрібно спочатку заслужити довіру своєю роботою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті