Китайський стартап Infervision діагностує онкологічні захворювання легенів

Китайський стартап Infervision діагностує онкологічні захворювання легенів

Погана екологія і медицина призвели до рекордної смертності від раку у Китаї

Китайський стартап Infervision діагностує онкологічні захворювання легенів
Фото LWYang/flickr

Близько 600 000 людей в Китаї вмирають від раку легенів кожного року. За прогнозами спеціалістів, смертність зросте до 800 000 до 2020 року.

Проблема полягає не лише у захворюваності,а й у відсутності якісного лікування у більшій частині країни. Це значить, що рак часто залишається невиявленим на ранніх стадіях.

Для Чен Куана, генерального директора і засновника  Infervision, пекінської компанії, яка використовує машинне навчання і комп’ютерний зір для діагностування раку, проблема не є суто академічною. Тітка Куана була однією з тисяч людей у Китаї, ракову пухлину у якої не діагностували у місцевій лікарні. Про це повідомляє TechCrunch.

«У нас просто немає кваліфікованих лікарів, ─ каже Куан.  ─ Через те, що лікарям необхідно обслуговувати велику кількість пацієнтів, якість обслуговування варіюється». Особливо, на його думку, це стосується рентгенологів.

В 2012 році Куан займався отриманням подвійного докторського ступеню в області економіки і політики. Тоді ж він познайомився із технологією машинного навчання, яка у майбутньому втілилась у його Infervision.  Але ідея змогла реалізуватись лише після того, як два роки тому Куан читав лекцію про машинний зір. Відповідь, яку він отримав від рентгенологів країни, які вбачали можливість машинного зору покращити діагностику раку у тисяч пацієнтів, вразила Куана. Він кинув докторську програму, переїхав у Китай та розпочав роботу над створенням Infervision.

Минуло 2 роки і зараз компанія, яку підтримують інвестори, серед яких провідна венчурна компанія Sequoia Capital China, є хедлайнером конференції TechUp. Infervision використовує цифрову інфраструктуру, яка діє в китайських лікарнях з моменту спалаху атипової пневмонії у 2003 році. Вона використовує дані із зображень, що зберігаються в цифрових медичних записах в Китаї, і пов’язує їх з даними, які збирає компанія в реальному часі в 20 лікарнях країни.

Infervision співпрацює також із GE Healthcare, Cisco та Nvidia над розробкою та вдосконаленням своїх технологій. З моменту першого встановлення, компанія опрацювала близько 100 000 КТ та 100 000 рентгенівських знімків.

Infervision встановлює своє програмне забезпечення у лікарнях і оновлює свої інструменти для розпізнання та діагностики на основі даних, отриманих із тих лікарень, на яких вони тестували роботу системи, говорить Куан.

За його словами, тренувальні процедури проходять у два етапи. Перший –  це сама тренувальна система, куди збирають анотовані дані від рентгенологів та вносять в навчальні дані компанії. Потім оновлена версія програмного забезпечення розповсюджується мережею лікарень.

«Ніяким чином ця технологія не зможе замінити лікарів. Вона покликана усунути більшу частину вельми монотонної роботи», – сказав Куан.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло