Південна Корея вибрала нового президента

Південна Корея вибрала нового президента

За Чже Іна проголосували понад 13,4 млн виборців

Південна Корея вибрала нового президента
Фото Moon Jae-in/facebook

У Південній Кореї на дострокових президентських виборах, згідно з даними Національної виборчої комісії (NEC), перемагає ліберальний політик Мун Дже Ін (Демократична партія). За цими даними, він отримує близько 41,1% голосів.

За його конкурента ─ Хону Чжун Пхьо, який представляв консервативну партію «Корейська партія Свободи» ─ проголосували 7,85 млн осіб, що становить 24,03%.

Таким чином, розрив між двома кандидатами склав більш як 5,57 млн голосів, що є найбільшим розривом на всіх президентських виборах в історії країни.

Вибори призначили після того, як 10 березня Пак Кин Х’є стала першим президентом Південної Кореї, усунутим із посади через імпічмент у зв’язку з корупційним скандалом. Пак Кин Х’є всі звинувачення відкидає.

Нагадаємо, з осені 2016 року в Південній Кореї не вщухав корупційний скандал навколо Цой Сун Сіль ─ найкращої подруги президента. Її звинувачують у тому, що вона впливала на прийняття політичних рішень президентом, а також вимагала великі суми у південнокорейських корпорацій.

У грудні за імпічмент Пак Кин Хе проголосував південнокорейський парламент, але формально вона залишалася президентом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло