Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Документом скасовано обов'язкову експертизу щодо міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності

Закон №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності» набув чинності сьогодні, 12 травня 2017 року. Місяцем раніше, 13 квітня, Верховна Рада прийняла в цілому цей законопроект. Документ, підписаний президентом Петром Порошенком 7 травня, був опублікований 11 травня.

Як передає «Інтерфакс», на переконання заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, документ дозволить Україні піднятися на дві позиції в загальному рейтингу Doing Business та залучити в українську економіку близько $1,2 млрд додаткових інвестицій.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Законопроект скасовує процедуру отримання техумов пожежної та техногенної безпеки, яка дублюється, оскільки вже врахована в ДБН на етапі проектування, а також встановлює вимогу вищої освіти для виконавців будівельних робіт, що сприятиме поліпшенню їх якості і контролю», – зазначив Парцхаладзе.

Закон також скасовує обов'язкову експертизу на предмет міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності, які зводяться на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами. Така експертиза передбачається тільки для відповідних об'єктів III категорії.

Крім того, у документі передбачено затвердження Кабміном переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що надають право на їхнє виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло