Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Документом скасовано обов'язкову експертизу щодо міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності

Закон №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності» набув чинності сьогодні, 12 травня 2017 року. Місяцем раніше, 13 квітня, Верховна Рада прийняла в цілому цей законопроект. Документ, підписаний президентом Петром Порошенком 7 травня, був опублікований 11 травня.

Як передає «Інтерфакс», на переконання заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, документ дозволить Україні піднятися на дві позиції в загальному рейтингу Doing Business та залучити в українську економіку близько $1,2 млрд додаткових інвестицій.

«Законопроект скасовує процедуру отримання техумов пожежної та техногенної безпеки, яка дублюється, оскільки вже врахована в ДБН на етапі проектування, а також встановлює вимогу вищої освіти для виконавців будівельних робіт, що сприятиме поліпшенню їх якості і контролю», – зазначив Парцхаладзе.

Закон також скасовує обов'язкову експертизу на предмет міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності, які зводяться на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами. Така експертиза передбачається тільки для відповідних об'єктів III категорії.

Крім того, у документі передбачено затвердження Кабміном переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що надають право на їхнє виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті