Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Набрав чинності Закон про поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Документом скасовано обов'язкову експертизу щодо міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності

Закон №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності» набув чинності сьогодні, 12 травня 2017 року. Місяцем раніше, 13 квітня, Верховна Рада прийняла в цілому цей законопроект. Документ, підписаний президентом Петром Порошенком 7 травня, був опублікований 11 травня.

Як передає «Інтерфакс», на переконання заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, документ дозволить Україні піднятися на дві позиції в загальному рейтингу Doing Business та залучити в українську економіку близько $1,2 млрд додаткових інвестицій.

«Законопроект скасовує процедуру отримання техумов пожежної та техногенної безпеки, яка дублюється, оскільки вже врахована в ДБН на етапі проектування, а також встановлює вимогу вищої освіти для виконавців будівельних робіт, що сприятиме поліпшенню їх якості і контролю», – зазначив Парцхаладзе.

Закон також скасовує обов'язкову експертизу на предмет міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності, які зводяться на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами. Така експертиза передбачається тільки для відповідних об'єктів III категорії.

Крім того, у документі передбачено затвердження Кабміном переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що надають право на їхнє виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті