SoftBank інвестує півмільярда в Improbable

SoftBank інвестує півмільярда в Improbable

Перспективний європейський стартап шукає програмістів та комп’ютерних спеціалістів

SoftBank інвестує півмільярда в Improbable
Фото tom706/flickr

SoftBank Group планує інвестувати $502 млн в компанію Improbable Worlds, лондонський стартап, який займається розробкою та створенням віртуальної реальності. Про це повідомляє Bloomberg.

SoftBank придбає контрольний пакет акцій, що вказує на те, що вартість компанії Improbable Worlds складає не менше $1,04 млрд. Угода стане п’ятою за величиною венчурною інвестицією США за останні 10 років.

П’ятирічний стартап займається створенням віртуальних світів для комп’ютерних ігор та симуляторів реального світу. «Improbable створює революційні технології, які стають важливими і цінними платформами для світової індустрії ігор», – сказав директор з інвестицій SoftBank Діп Нішар. За його словами, Softbank також вбачає  можливість використовувати технології Improbable для вивчення хвороб, покращення міст, глибшого розуміння економіки та вирішення цілого ряду складних проблем.

Засновник та генеральний директор SoftBank Масайоші Сан створює японську компанію, яка інвестує в телекомунікації, комп’ютерні ігри та новітні технології. Зокрема, Сан повязує майбутне SoftBank із розвитком машинного навчання, завдяки якому програмне забезпечення може «навчатись» на основі даних та досвіду, а також з «Інтернетом Речей», ідеєю підключення всього, починаючи від побутової техніки до промислового обладнання, до Інтернету. Його найбільшою інвестицією в Великобританії на сьогодні стало придбання чіп-дизайнера ARM Holdings за $32 млрл минулого року.

SoftBank інвестує півмільярда в Improbable
Масайоші Сан, засновник та генеральний директор SoftBank
Фото facebook.com/SoftBank

Improbable потребувала інвестора, який би зміг забезпечити компанію достатнім капіталом для продовження розвитку. Останніми роками американські технічні гіганти купують багато перспективних європейських стартапів.

Програмне забезпечення Improbable, яке називається SpatialOS, може використовуватись для створення величезних віртуальних світів для масових онлайн ігор, в яких можуть взаємодіяти тисячі гравців одночасно. Дві гри, Workds Adrift від Bossa Studios та Lazarus від Spilt Milk Studios, були побуловані на платформі SpatialOS, , а компанія Improbable оголосила про розробку нових. 

Програмне забезпечення, яке працює на платформах Google Computing Cloud від Alphabet, може також використовуватись для моделювання складного явища реального світу. Immense Simulations, яка займається розробкою програмного забезпечення для управління автопарками безпілотних автомобілів, провела експерименти з SpatialOS для створення імітації дорожної мережі і схем трафіка всього міста. Британський уряд використовував програмне забезпечення Improbable для створення симуляції всього Інтернету для ідентифікації слабких місць, щоб краще захищатись від кібератак.

«Ми прагнемо буквально створити основу «масивних симуляцій реального світу» або абсолютно нові реалії для людей, в яких вони б отримали нових досвід», – сказав засновник та генеральний директор Improbable Герман Нарула. Прихід до такого бачення був дорого вартісним, і ось чому Improbable потребують таких значних інвестицій. «Це  так само важко, як і працювати з штучним інтелектом і іншими важливими технологіями. Ми маємо докласти всі зусилля, щоб це реалізувати», – сказав він.

За словами генерального директора страпа Improbable, у якому зараз працює близько 180 осіб у Лондоні і Сан-Франциско, компанія планує використати ці кошти для того, щоб найняти програмістів, комп’ютерних спеціалістів, менеджерів з продажу та інших.

Нарула і Роб Вайтхед заснували Improbable в 2012 році, коли навчались у Кембриджському університеті. Компанія втратила більше 8,5 млн фунтів стерлінгів ($10,3 млн) за дванадцять місяців до 31 травня 20116 року, згідно останньої фінансової звітності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті