Росіяни більше не будуть спілкуватись у WeChat

Росіяни більше не будуть спілкуватись у WeChat

Влада РФ вважає Інтернет загрозою і блокує міжнародні медіа-платформи

За інформацією російського інформагентства ТАСС, регулюючий орган зв’язку у Москві додав WeChat до списку заборонених.  Додаток обміну повідомленнями суперечив закону , якого мають дотримуватись компанії, які поширюють інформацію онлайн, щодо його реєстрації державними органами в Росії. Про це повідомляє CNN

Додатком керує технологічний гігант Tencent. WeChat нараховує близько 900 млн активних користувачів на місяць, переважна більшість яких знаходиться в Китаї.

Tencent заявила, що «обговорює питання з відповідними уповноваженими органами» в Росії.

Російська влада все частіше вважає Інтернет серйозною політичною загрозою і намагається скопіювати китайську модель Інтернет-контроля.  Минулого року, розробник китайського апарату з онлайн цензури, відомого як the Great Firewall, виступав на форумі з безпеки в Інтернеті у Москві. В 2015 році Росія ухвалила закон, що зобов’язує країну зберігати дані про своїх громадян в країні.  Цей закон схожий на китайський, що забороняє даним, які збираються у Китаї, залишати межі країни. 

У Китаї, повідомлення у WeChat, що містять ключові слова, які стосуються болючих тем, як от бійня на площі Тяньаньмень у 1989 році або питання Тибету, блокують.

В Росії, WeChat  став черговою жертвою утисків у сфері міжнародних соціальних медіа-платформ. Минулого тижня РФ заборонила  використання месенжерів від Line, Blackberry та Imo.  У листопаді, Росія заборонила використання Linkedin, соціальної мережі для професіоналів,що належить  Microsoft.

Нагадаємо, компанія Tencent – єдина компанія за межами США, що входить у десятку найдорожчих, її капіталізація  на сьогодні, 13 травня, складає $310,2 млрд.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті