Найбагатші люди світу збідніли: скандал навколо Трампа вплинув на ціну акцій

Найбагатші люди світу збідніли: скандал навколо Трампа вплинув на ціну акцій

Політична напруга зумовлює коливання на фондових ринках

Найбагатші люди світу збідніли: скандал навколо Трампа вплинув на ціну акцій
інфографіка Bloomberg

Сумарний статок 500 найбагатших людей планети зменшився приблизно на $35 млрд за один день у результаті обвалу на фондових ринках США та деяких інших країн через скандал навколо адміністрації президента Трампа.

Про це свідчать останні зміни у рейтингу Bloomberg Billionaires Index, складеному агентством Bloomberg.

Лідер рейтингу найбагатших у світі людей Білл Ґейтс втратив через обвал на ринку $1 млрд, тому що акції компанії Microsoft подешевшали аж на 2% за день. На рахунку Гейтса, порахували аналітики Bloomberg, близько $86,6 млрд.

Голова Amazon Джефф Безос через Трампа втратив $1,7 млрд. Цінні папери Amazon подешевшали на 2,2%. Сумарна вартість активів, що належать Безосу, скоротилася до $81,9 млрд.

Засновник іспанського текстильного концерну Inditex і торгової марки Zara Амансіо Ортега втратив $355 млн. Його статки зменшилися до $83,2 млрд. Однак це не вплинуло на його рух вгору в списку найбагатших. Ортега зайняв друге місце, випередивши Безоса.

Один із творців американської компанії Facebook Марк Цукерберг збіднів на 2 млрд. Акції Facebook впали в ціні на 3,3%, а статки Цукерберга скоротилися до $62,3 млрд.

За останніми оцінками Bloomberg, сумарні статки 500 найбагатших людей світу складають приблизно $4,9 трлн.

Падіння вартості акцій зумовлено складною політичною ситуацією в США, зокрема скандалом навколо передачі президентом Трампом секретних розвідданих російському міністру Лаврову. Крім того, у нещодавньому звільненні Трампом з посади директора ФБР Джеймса Комі вбачають політичні причини – ФБР вела розслідування зв’язків адміністрації Трампа з Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті