Захворіло у світі
19,189,737
Померло у світі
716,669
Вилікувалось у світі
11,610,152
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Україна відновлює ліцензування експорту антрациту

Україна відновлює ліцензування експорту антрациту

Ліцензування вводиться тимчасово, до повного подолання кризи в енергетиці

Кабінет міністрів за погодженням з Міненерговугілля на засіданні в четвер вирішив відновити в 2017 році ліцензування експорту антрациту для подолання кризи в енергетиці. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

«Постанова прийнята з метою забезпечення рівноваги на внутрішньому ринку, попередження неконтрольованого вивозу антрацитового вугілля й забезпечення антрацитом українських енергогенеруючих підприємств у повному обсязі», – йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку за підсумками засідання.

«Ліцензування вводиться тимчасово, до повного подолання кризових явищ в енергетиці, після чого буде скасовано», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови, наявної в розпорядженні агентства.

Відповідно до неї, Рада національної безпеки і оборони 16 лютого цього року доручила Кабінету міністрів невідкладно забезпечити тимчасову заборону експорту з України кам'яного вугілля марки антрацит до подолання кризи в енергетиці, яка виникла у зв'язку з блокадою поставок вугілля з неконтрольованих територій на Донбасі.

Кабінет міністрів наприкінці 2016 року України виключив природний газ і антрацит з переліку товарів, що підлягають ліцензуванню при експорті в 2017 році, тоді як декілька попередніх років експорт газу і антрациту підлягав ліцензуванню і квотуванню.

Нагадаємо, Україна ввела санкції стосовно ТОВ «ТД Антрацит» (Ростовська обл.), ТОВ «Русский антрацит» (Ростов-на-Дону).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті