Тримачі євробондів ПриватБанку оскаржили в Лондонському арбітражі примусовий обмін їхніх цінних паперів
Ексклюзив

Тримачі євробондів ПриватБанку оскаржили в Лондонському арбітражі примусовий обмін їхніх цінних паперів

Заміна трасті дозволить групі власників єврооблігацій ефективніше здійснювати колективний судовий захист

Тримачі євробондів ПриватБанку оскаржили в Лондонському арбітражі примусовий обмін їхніх цінних паперів
Фото pixabay.com

Власники єврооблігацій ПриватБанку оскаржили у Лондонському міжнародному арбітражному суді примусовий обмін їхніх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Про це повідомив керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз, радник власників цінних паперів.

«Від імені окремих власників єврооблігацій на сьогоднішній день вдалося ініціювати судові розгляди з питання порушення їхніх прав при процедурі bail-in єврооблігацій ПриватБанку в міжнародному арбітражному інституті. Судові розгляди – на стадії узгодження процедури арбітражу і вибору арбітрів», – пояснив адвокат.

Мороз також повідомив у коментарі Mind, що намір ПриватБанку змінити трасті (довірителя з цінних паперів) обумовлений наявністю між структурами угоди, згідно з якою трасті обмежений у можливостях оскарження дій ПриватБанку за єврооблігаціями, що фактично паралізувало можливість захисту власників євробондів.

За словами Мороза, заміна трасті дозволить сформованій на сьогодні групі власників єврооблігацій ефективніше здійснювати колективний судовий захист. Загалом вся ця ситуація у разі виграшу призведе до справедливої сатисфакції власникам.

Іван Угляниця, інвестбанкир, також пояснює певну «затримку» із поданням до арбітражу тим, що держателям необхідно було змінити трасті, та іншими процедурами і відповідними розходами, включаючи вартість подання до суду і процесу, що, в свою чергу, вплинуло на рішення частини держателів щодо інвестиції у папери і саму «історію».

За словами Угляниці, поки що ситуація виглядає таким чином, що ініціативна група не така сильна, як здавалось, серед холдерів нема вже єдності, яка була на початку, та й розходи на боротьбу в судах, а також витрати часу, пов’язані з цим, призвели до того, що частина інвесторів просто вийшла із облігацій ПриватБанку, порахувавши для себе це більш цікавим рішенням.

«В результаті, як бачимо, вартість паперів майже знизилась майже до рівнів, коли держава об’явила про списання (обмін на акції) єврооблігацій ПриватБанку, – продовжує інвестбанкір, – Юридично, однак, позиції держателів продовжують залишатись доволі хорошими, як і позиції вкладників, чиї депозити були списані у Кіпрському дочірньому банку ПриватБанку».

Фактично наразі боротьба за списані зобов’язання ПриватБанку лише починається, впевнений Угляниця, і позиція держави у цій історії поки що виглядає слабшою порівняно із позицією держателів і вкладників.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло