Генпрокуратура відкрила справу проти колишнього керівництва ПриватБанку

Генпрокуратура відкрила справу проти колишнього керівництва ПриватБанку

Суд надав слідчому дозвіл на виїмку документів

Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво націоналізованого ПриватБанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва від 24 квітня, передають Українські Новини.

Згідно з матеріалами суду, Генпрокуратурою з 16 березня проводиться розслідування відносно колишніх посадових осіб ПриватБанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

Встановлено, що 15 грудня 2016 року в ПриватБанк надійшло повідомлення НБУ про те, що компанія Claresholm Marketing LTD була визнана 13 грудня пов'язаною з банком особою.

Незважаючи на те що банку забороняється проведення будь-яких активних операцій з пов'язаними з банком особами, 15 і 16 грудня посадові особи ПриватБанку уклали з Claresholm Marketing LTD кредитні договори, видали кошти і відбили в балансі банку заборгованість даного підприємства.

Також банку заборонили проведення активних операцій з ТОВ з іноземними інвестиціями «Новофарм», яке було визнане пов'язаною особою.

Крім того, 16 грудня посадові особи ПриватБанку зробили індексоване нарахування коштів на 136,8 млн грн на користь СК «Інгосстрах» за депозитними договорами 2005 і 2014 року. НБУ визнав СК «Інгосстрах» також пов'язаною з банком особою.

За даними слідчих, у ГПУ в рамках кримінального виробництва №42014000000001261 встановлено, що посадові особи в 2014 році заволоділи рефінансуванням НБУ в сумі 19 млрд грн, використавши їх не за призначенням, а саме надали за рахунок цих коштів кредити компаніям, пов'язаним з ПриватБанком.

У березні глава правління ПриватБанку Олександр Шлапак заявляв, що згадані кредити погашені.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло