АМКУ дозволив громадянину США придбати більше 75% «Рівнесільмашу»

АМКУ дозволив громадянину США придбати більше 75% «Рівнесільмашу»

Раніше компанію контролював «Украгромашінвест»

Антимонопольний комітет України надав громадянину США Франкліну МакМахону дозвіл на придбання понад 75% акцій ПАТ «Рівнесільмаш», що у Квасилові Рівненської області.

Згідно повідомленням, АМКУ надав два дозволи – на концентрацію більше 25% акцій «Рівнесільмаш», і понад 50% акцій, передає «Аграрний тиждень». 

Зазначається, що про придбання контрольного пакета акцій «Рівнесільмашу» (понад 52%) МакМахоном стало відомо ще у 2006 році. До цього контроль над компанією належав лізинговій компанії «Украгромашінвест», проти якої Генпрокуратура порушувала справу щодо незаконності відчуження держпакетів акцій кількох підприємств сільгоспмашинобудування, які входили до її статутного капіталу.

Потім підконтрольне МакМахону ТОВ «Морган Феніче» (Івано-Франківськ) на приватизаційному конкурсі з елементами аукціону придбало ще 38% акцій «Рівнесільмашу» за 22,325 млн грн при стартовій ціні в 22,31 млн грн.

У 2012 році подружжя МакМахонів відкрило на площах придбаного ними «Рівнесільмашу» меблеву фабрику ТОВ «Морган Феніче», інвестувавши у це виробництво 10,5 млн євро. Спочатку на підприємстві працювали 120 співробітників.

У квітні 2016 року ці фірми повідомили про намір протягом трьох років інвестувати 280 млн грн (9,3 млн євро) у розширення виробничих потужностей і додаткове обладнання, що дозволить наростити обсяги виробництва і експорту в 3,4 рази до показників 2016 року – до 3 млрд грн.

Компанія є частиною міжнародного холдингу Home Group SA. Це відомий європейський виробник товарів для будинку, зареєстрований в Люксембурзі.

Холдинг має виробничі потужності в Польщі, Естонії та Україні з кількома тисячами співробітників. Проводить експортно-імпортною діяльність в 22 країнах Європи й світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло