«Укрпромзовнішекспертиза»: у квітні в Україні відзначається спадний тренд виробництва ЗРС

«Укрпромзовнішекспертиза»: у квітні в Україні відзначається спадний тренд виробництва ЗРС

Також синхронно знижувалися на всіх регіональних ринках ціни на сталеливарну сировину

Гірничорудні промислові підприємства України у квітні 2017 року виробили 5 978 900 тонн товарної залізорудної сировини, що на 323 800 тонн (5,1%) менше березневого показника.

Відповідно до повідомлення прес-служби «Укрпромзовнішекспертизи», квітневе середньодобове виробництво товарних концентрату і аглоруди склало 155 900 тонн, що на 2000 тонн вище показника за березень, а середньодобове виробництво агломерату та окатишів знизилося з 49 400 тонн до 43 400 тонн.

При цьому у релізі наголошується, що з початку 2017 року виробництво товарного ЗРС гірничорудними підприємствами в Україні склало 23,47 млн тонн, що на 1,55 млн тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

«У квітні динаміка виробництва гірничорудних компаній-виробників залізорудної сировини в Україні здебільшого була негативною», – прокоментував ситуацію експерт УПЕ Дмитро Жовтяк, якого цитує прес-служба «Укрпромзовнішекспертизи».

За словами Жовтяка, квітневі поставки ЗРС на меткомбінати України вітчизняними гірничорудними компаніями склали 2,545 млн тонн, що на 100 000 тонн менше, ніж у березні.

За даними «Укрпромзовнішекспертизи», в квітні обсяги закупівлі сировини у внутрішніх виробників найістотніше знизилися у «Азовсталі» (–148 000 тонн). Водночас найбільше зростання зафіксоване в поставках на ММК ім. Ілліча (+80 000 тонн).

За оцінками експертів УПЕ, в середньостроковій перспективі ціни на внутрішньому ринку України (і при експорті теж) повинні знизитися внаслідок транспортної блокади – попит на сировину в країні мінімальний, а також простежується негативний тренд щодо світових спотових цін на ЗРС.

Відмічається також, що у квітні 2017 року синхронно знижувалися на всіх регіональних ринках ціни на сталеливарну сировину.

«Слабкий попит на плоский прокат, падіння спотових цін на залізорудну сировину, а також переважно негативна динаміка цін на металобрухт послужили причиною зниження цін на чавун. Підтримку ринку чавуну надає низька пропозиція з України, де найбільші виробники відчувають гостру нестачу сировини, а в недавньому минулому головний експортер – «Донецьксталь» – простоює. За квітень поточного року ціни на чавун з СНД просіли в середньому на $30-40», – підкреслюється у повідомленні прес-служби «Укрпромзовнішекспертизи».

У перший тиждень травня-2017 ціни на чавун були стабільними. Покупці не поспішали розміщувати замовлення, розраховуючи на зниження котирувань, а постачальники не йшли на поступки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло