«Укрпромзовнішекспертиза»: у квітні в Україні відзначається спадний тренд виробництва ЗРС
Також синхронно знижувалися на всіх регіональних ринках ціни на сталеливарну сировину
Гірничорудні промислові підприємства України у квітні 2017 року виробили 5 978 900 тонн товарної залізорудної сировини, що на 323 800 тонн (5,1%) менше березневого показника.
Відповідно до повідомлення прес-служби «Укрпромзовнішекспертизи», квітневе середньодобове виробництво товарних концентрату і аглоруди склало 155 900 тонн, що на 2000 тонн вище показника за березень, а середньодобове виробництво агломерату та окатишів знизилося з 49 400 тонн до 43 400 тонн.
При цьому у релізі наголошується, що з початку 2017 року виробництво товарного ЗРС гірничорудними підприємствами в Україні склало 23,47 млн тонн, що на 1,55 млн тонн менше, ніж за аналогічний період 2016 року.
«У квітні динаміка виробництва гірничорудних компаній-виробників залізорудної сировини в Україні здебільшого була негативною», – прокоментував ситуацію експерт УПЕ Дмитро Жовтяк, якого цитує прес-служба «Укрпромзовнішекспертизи».
За словами Жовтяка, квітневі поставки ЗРС на меткомбінати України вітчизняними гірничорудними компаніями склали 2,545 млн тонн, що на 100 000 тонн менше, ніж у березні.
За даними «Укрпромзовнішекспертизи», в квітні обсяги закупівлі сировини у внутрішніх виробників найістотніше знизилися у «Азовсталі» (–148 000 тонн). Водночас найбільше зростання зафіксоване в поставках на ММК ім. Ілліча (+80 000 тонн).
За оцінками експертів УПЕ, в середньостроковій перспективі ціни на внутрішньому ринку України (і при експорті теж) повинні знизитися внаслідок транспортної блокади – попит на сировину в країні мінімальний, а також простежується негативний тренд щодо світових спотових цін на ЗРС.
Відмічається також, що у квітні 2017 року синхронно знижувалися на всіх регіональних ринках ціни на сталеливарну сировину.
«Слабкий попит на плоский прокат, падіння спотових цін на залізорудну сировину, а також переважно негативна динаміка цін на металобрухт послужили причиною зниження цін на чавун. Підтримку ринку чавуну надає низька пропозиція з України, де найбільші виробники відчувають гостру нестачу сировини, а в недавньому минулому головний експортер – «Донецьксталь» – простоює. За квітень поточного року ціни на чавун з СНД просіли в середньому на $30-40», – підкреслюється у повідомленні прес-служби «Укрпромзовнішекспертизи».
У перший тиждень травня-2017 ціни на чавун були стабільними. Покупці не поспішали розміщувати замовлення, розраховуючи на зниження котирувань, а постачальники не йшли на поступки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].