Суд скасував ліквідацію «Банку Михайлівський»

Суд скасував ліквідацію «Банку Михайлівський»

Суд констатував, що перерахування 1,507 млрд грн з рахунку «Інвестиційно-розрахункового центру» на рахунки фізосіб не було «операціями банку»

Окружний адміністративний суд Києва 15 травня за позовом єдиного власника банку – компанії «Екосіпан» – скасував рішення Нацбанку про неплатоспроможність «Банку Михайлівського», рішення Фонду гарантування вкладів фізосіб про введення в нього тимчасової адміністрації та рішення обох держорганів про ліквідацію банку.

Про це повідомляє Fin Club.

Суд констатував, що перерахування 1,507 млрд грн з рахунку ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» на рахунки фізосіб хоч збільшило зобов'язання ФГВФО, але не було «операціями банку», оскільки «Банк Михайлівський» не був стороною договорів позики, а лише виконував розпорядження клієнта.

Виходячи з цього, суд вирішив, що «Банк Михайлівський» не здійснював операції, внаслідок яких його зобов'язання перед фізособами в межах гарантованої суми зросли за рахунок зменшення зобов'язань перед юридичними особами. А значить, причин для неплатоспроможності не було.

При цьому суд відмовився «зобов'язати НБУ зробити всі необхідні дії по відновленню функціонування ПАТ «Банк Михайлівський «в якості банку».

Нацбанк готує апеляцію.

«Національний банк не погоджується з рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, який 15 травня 2017 року виніс постанову, частково задовольнивши позов ТОВ « Екосіпан» і скасувавши рішення НБУ про віднесення «Банку Михайлівський» в категорію неплатоспроможних і ліквідації цього банку, а також обидва рішення ФГВФО», – повідомили в Нацбанку.

НБУ визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним 23 травня і повідомив, що ще 23 грудня 2015 року його присвоїв фінустанові статус проблемного в зв'язку з ризиковою діяльністю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло