Україна підтвердила консультації з РФ в рамках СОТ

Україна підтвердила консультації з РФ в рамках СОТ

У травні Росія направила до органу з вирішення спорів СОТ запит на проведення консультацій з Україною

Україна заявила про готовність провести ініційовані Росією консультації в рамках торгового спору у Світовій організації торгівлі (СОТ), говориться в повідомленні Мінекономрозвитку України в понеділок.

«29 травня 2017 року Україна прийняла запит про готовність до проведення зазначених консультацій, діючи відповідно до норм, принципів і зобов'язань, узятих нею при вступі до СОТ», – наголошується в релізі.

МЕРТ нагадує, що 19 травня Україна отримала офіційну вимогу від Росії на проведення консультацій у рамках механізму врегулювання суперечок СОТ у зв'язку з, як заявлено РФ, «постійною практикою торгових обмежень».

«Російська Федерація застосовує практику постійних обмежень законних прав і інтересів України, зокрема, продовжуючи ведення цілеспрямованої торговельної агресії проти України. Вимога Росії про проведення консультацій в рамках СОТ – є черговим кроком економічного, торгового і правового тиску на Україну», – зазначає, у свою чергу, українське відомство.

МЕРТ вказує, що з метою забезпечення захисту прав та інтересів України спільно з іншими зацікавленими державними органами уважно аналізує і обробляє вимогу РФ, а також заходи, які оскаржуються в ньому.

Міністерство нагадує, що протягом останніх двох років Україна оскаржила в СОТ неправомірність введення Росією обмежень на імпорт залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання походженням з України, а також обмеження транзиту з території України через територію РФ в треті країни.

Як повідомлялося, 20 травня глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін заявив, що Росія направила в орган з вирішення спорів СОТ запит на проведення консультацій з Україною «в зв'язку з постійно вводяться, починаючи з 2014 року, обмеженнями, заборонами, особливими вимогами і процедурами щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту через Україну «.

За його словами, мова йде, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, винно-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції, а особливий режим оподаткування – при ввезенні старих російських автомобілів, зазначив російський міністр. Він додав, що на території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній, серед яких машинобудівники, банки, постачальники різних послуг, у тому числі в мережі Інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших, і російським компаніям також заборонено брати участь в приватизації.

Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, повинні бути проведені консультації з урядом України з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

«У разі якщо консультації не принесуть очікуваного результату, ми маємо право почати другу стадію спору – передачу справи на розгляд групи експертів», – сказав Орєшкін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті