Україна підтвердила консультації з РФ в рамках СОТ
У травні Росія направила до органу з вирішення спорів СОТ запит на проведення консультацій з Україною
Україна заявила про готовність провести ініційовані Росією консультації в рамках торгового спору у Світовій організації торгівлі (СОТ), говориться в повідомленні Мінекономрозвитку України в понеділок.
«29 травня 2017 року Україна прийняла запит про готовність до проведення зазначених консультацій, діючи відповідно до норм, принципів і зобов'язань, узятих нею при вступі до СОТ», – наголошується в релізі.
МЕРТ нагадує, що 19 травня Україна отримала офіційну вимогу від Росії на проведення консультацій у рамках механізму врегулювання суперечок СОТ у зв'язку з, як заявлено РФ, «постійною практикою торгових обмежень».
«Російська Федерація застосовує практику постійних обмежень законних прав і інтересів України, зокрема, продовжуючи ведення цілеспрямованої торговельної агресії проти України. Вимога Росії про проведення консультацій в рамках СОТ – є черговим кроком економічного, торгового і правового тиску на Україну», – зазначає, у свою чергу, українське відомство.
МЕРТ вказує, що з метою забезпечення захисту прав та інтересів України спільно з іншими зацікавленими державними органами уважно аналізує і обробляє вимогу РФ, а також заходи, які оскаржуються в ньому.
Міністерство нагадує, що протягом останніх двох років Україна оскаржила в СОТ неправомірність введення Росією обмежень на імпорт залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання походженням з України, а також обмеження транзиту з території України через територію РФ в треті країни.
Як повідомлялося, 20 травня глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін заявив, що Росія направила в орган з вирішення спорів СОТ запит на проведення консультацій з Україною «в зв'язку з постійно вводяться, починаючи з 2014 року, обмеженнями, заборонами, особливими вимогами і процедурами щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту через Україну «.
За його словами, мова йде, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, винно-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції, а особливий режим оподаткування – при ввезенні старих російських автомобілів, зазначив російський міністр. Він додав, що на території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній, серед яких машинобудівники, банки, постачальники різних послуг, у тому числі в мережі Інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших, і російським компаніям також заборонено брати участь в приватизації.
Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, повинні бути проведені консультації з урядом України з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.
«У разі якщо консультації не принесуть очікуваного результату, ми маємо право почати другу стадію спору – передачу справи на розгляд групи експертів», – сказав Орєшкін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].