Опозиція Венесуели відмовляється сплачувати Goldman Sachs майже $3 млрд

Опозиція Венесуели відмовляється сплачувати Goldman Sachs майже $3 млрд

Кошти використовувалися для фінансування режиму президента Мадуро

Опозиція Венесуели відмовляється сплачувати Goldman Sachs майже $3 млрд
Валюта Венесуели - болівари
Фото Shutterstock

Лідер Національних зборів (конгресу) Венесуели, опозиціонер Хуліо Борхес погрожує інвестиційній компанії Goldman Sachs відмовитися платити за облігаціями на суму $2,8 млрд, які недавно купив американський банк. Про це повідомляє Wall Street Journal.

На думку опозиції, така угода дала фінансування режиму президента Венесуели – Ніколасу Мадуро.

«Зважаючи на сумнівність цієї угоди і безглузді фінансові умови, пов'язані з Венесуелою і її народом, Національні збори незабаром почнуть розслідування з цього питання. Я також маю намір рекомендувати будь-якому майбутньому демократичному уряду Венесуели не визнавати ці облігації і не платити за ними», – написав він у листі до глави Goldman Sachs Ллойда Бланкфейна.

Як пише видання, Goldman Sachs заплатив усього $865 млн за облігації на $2,8 млрд, випущені державною нафтовою компанією Petroleos de Venezuela (PDVSA) ще в 2014 році.

Їх термін погашення настає у 2022 році, а така вартість передбачає річну прибутковість вище 40%.

Це трохи вище прибутковості по суверенних облігаціях Венесуели, але варто враховувати, що проблем у PDVSA ще більше. Загальний обсяг боргу Венесуели зараз становить $66,28 млрд – країна на порозі боргової кризи.

У Goldman Sachs підкреслюють, що при покупці облігацій банк Ніяк не взаємодіяв з президентом Мадуро чи з урядом, так як облігації були куплені на вторинному ринку у брокерів. Крім того, цінні папери зберігаються на рахунках, якими банк управляє для клієнтів.

«Ми інвестуємо в облігації PDVSA, бо вважаємо, що ситуація в країні з часом покращиться», – наголошується в повідомленні інвесткомпанії.

Хоча формально в Goldman Sachs дійсно мають рацію, джерела Wall Street Journal відзначають, що ці облігації утримувалися центральним банком Венесуели, а значить, урядом.

Крім того, як стверджується в матеріалі, через ризик дефолту зараз прибутковість дуже приваблива для тих, хто готовий ризикувати.

Для Goldman Sachs же викуп бондів є частиною стратегії збільшення позицій у венесуельських активах.

Судячи з усього, великі інвестори готуються до зміни влади і можливого економічного краху, заздалегідь купуючи дешеві активи, припускає Wall Street Journal.

Goldman Sachs – американська інвестиційна компанія, одна з найбільших у світі.

Нагадаємо, через політичну кризу в Венесуелі тривають протести проти диктатури президента Мадуро. Десятки людей загинули у вуличних акціях.

Довідково: Економіка Венесуели зав’язана на нафті: тут найбільші підтверджені запаси «чорного золота» в світі. Нафта складає 90% венесуельського експорту. Майже всі інші товари, від туалетного паперу для взуття, завозиться з-за кордону.

Коли ціни на нафту були високими в 2000-х рр., Венесуела була завалена грішми. Зі зниженням цін на нафту в країні почалася криза. Президент Ніколас Мадуро вирішив зберегти завищений офіційний обмінний курс і ввів жорсткі обмеження на імпорт через контроль до доступу до іноземної валюти. Але зі скороченням імпорту ціни стрімко пішли вгору.

Венесуела включила друкарський верстат для оплати рахунків. Гіперінфляція ще більше підірвала національну економіку. Таким чином, нафта в Венесуелі з джерела благополуччя і процвітання перетворилася на джерело кризи і зубожіння. Сильна залежність економіки від вуглеводнів завжди небезпечна, стверджує видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло