Прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження за розв’язання гібридної війни з Україною

Прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження за розв’язання гібридної війни з Україною

Кримінальне провадження проти посадовців РФ відкрито за матеріалами СБУ

За матеріалами СБУ прокуратурою АР Крим відкрито кримінальне провадження за фактом розв’язування посадовцями РФ, службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному у мережі Facebook прес-службою СБУ.

Як повідомляється, кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 437 КК України, а саме ‒ планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.

«Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Агентство ООН у справах біженців оцінило кількість внутрішньо переселених осіб у десять тисяч, більшість з яких ‒ кримські татари, а третина ‒ діти», – йдеться у заяві.

«Належну правову оцінку отримають й інші дії, спрямовані на усунення перешкод для вторгнення збройних сил РФ на територію України та створення умов, у тому числі шляхом маніпуляцій суспільною свідомістю через ЗМІ та інтернет, для незаконної анексії Автономної Республіки Крим», – резюмують у Службі безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті