У Європі всюди буде безкоштовний інтернет вже з кінця 2017 року

У Європі всюди буде безкоштовний інтернет вже з кінця 2017 року

Керівні органи ЄС втілюватимуть проект встановлення WiFi-передавачів у громадських місцях

У Європі всюди буде безкоштовний інтернет вже з кінця 2017 року
фото Shutterstock

Вищі органи ЄС – Єврорада та Європарламент – погодилися надати безкоштовний доступ до Інтернету в тисячах міст і населених пунктів по всій Європі. Проект отримав назву WiFi4EU – «WiFi для Євросоюзу». До 2020 року «WiFi4EU» з’явиться в усіх громадських місцях, таких як парки та бібліотеки. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Проект WiFi4EU забезпечить вільний інтернет у громадських будівлях, лікарнях, парках та інших публічних місцях. Багатомовний портал WiFi4EU буде безкоштовним, захищеним та забезпеченим високошвидкісним інтернет-з’єднанням», – пояснили у керівній інституції ЄС.

Вільний інтернет буде доступним для всіх держав-членів, повідомили чиновники у понеділок, після того, як парламент ЄС, Рада ЄС та Комісія ЄС досягли неофіційної угоди щодо проекту.

Проект буде зосереджений на тих місцях, де підключення обмежене й існують проблеми з доступом до Інтернету. Ініціатива WiFi4EU є частиною більшого проекту ЄС з питань комунікації.

Втілення у життя проекту полягає у тому, що бюджет ЄС надаватиме фінансування органам місцевої влади в країнах-членах для встановлення бездротового обладнання для доступу до інтернету. Очікується, що ця фінансова схема почне діяти вже з кінця 2017 року.

Згідно з угодою, ЄС профінансує проект на 120 мільйонів євро ($133,6 млн) протягом наступних двох років. Ці гроші будуть використані для встановлення Wi-Fi обладнання для близько 6000 – 8000 місцевих громад, йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло