НБУ не схвалив жодного покупця «дочок» ВТБ

НБУ не схвалив жодного покупця «дочок» ВТБ

Банк веде переговори з потенційними інвесторами

Жоден потенційний покупець «дочок» ВТБ поки не отримав схвалення від Нацбанку України. Про це заявив заступник голови правління банку ВТБ Герберт Моос, повідомляє Інтерфакс

«Ми зараз досить сильно знизили наші витрати там, ми закрили багато відділень, щоб банк не надавав значного негативного впливу. У попередні роки ми зарезервували портфель, тому поточний стан такий, що банк не дає ніяких значимих додаткових витрат для нас ні з точки зору резервів, ні з точки зору операційних витрат», – зазначив Моос.

Зараз ВТБ (Україна) займається оптимізацією витрат і проводить роботу з позиками, котрі залишилися в балансі.

Група ВТБ в травні 2016 року заявила про намір продати ВТБ (Україна) у разі появи цікавих пропозицій. Однак уже в червні керівництво ВТБ повідомило, що призупинило активний пошук покупців.

Розмови про відхід групи з українського ринку поновилися в березні 2017 року, після того як Київ увів санкції щодо українських банків з російським державним капіталом. Введені на рік обмеження забороняють їм здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

«Паралельно ми шукаємо покупців. Будь-який покупець банку повинен бути схвалений Нацбанком України. За нашою інформацією, жоден із заявлених покупців ні для нас, ні для інших російських банків поки не був схвалений Нацбанком. Тут виникає момент – це питання якості покупця або просто питання того, що жоден покупець не буде схвалений?», – зазначив Моос.

За його словами, у ВТБ є дві категорії потенційних інвесторів – місцеві та зарубіжні. «Ми поки що проводимо переговори, рано казати, що ми їх завершили», – зазначив він.

Наразі в Україні працюють два дочірні банки групи – ВТБ (Україна) і БМ банк (дістався ВТБ після покупки Банку Москви).

Раніше ВТБ заявив, що розглядає сценарій закриття бізнесу в Україні, оцінюючи свої втрати при його реалізації на рівні 25–27 млрд рублів (близько 11,6–12,6 млрд грн). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло