Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
НБУ прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку в найближчі роки на рівні $4 млрд

НБУ прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку в найближчі роки на рівні $4 млрд

Дефіцит поточного рахунку преважно перекривається за рахунок населення, яке продає валюту зі своїх заощаджень

Національний банк прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в найближчі роки на рівні $4 млрд.

Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності центробанку Віталій Ваврищук під час XII щорічній банківській конференції, передає «Інтерфакс».

«У зовнішньому секторі існують певні ризики, які, на щастя, мають свій компенсатор. Основний ризик, це дефіцит поточного рахунку платіжного балансу. За нашими прогнозами, він буде зберігатися на рівні $4 млрд протягом наступних кількох років», – сказав Ваврищук, і додав, що для покриття цього дефіциту Україні буде потрібно залучати капітал на зовнішніх ринках.

«Борговий капітал поки до нас не заходить. Прямі іноземні інвестиції різко впали: за І квартал вони склали близько $100 млн, що надто мало. На сьогодні дефіцит поточного рахунку у значній мірі перекривається за рахунок населення, яке продає валюту зі своїх заощаджень. Ця валюта, по суті, забезпечує наявну збалансованість валюти на міжбанківському ринку, а також певну стабільність гривні», – пояснив Віталій Ваврищук.

Нагадаємо, 30 травня НБУ знову пом'якшив валютний контроль. Регулятор прийняв постанову №44, якою продовжив лібералізацію валютного регулювання, «послаблюючи обмеження, що втратили свою дієвість і пом'якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському і готівковому сегментах валютного ринку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті