Альфа-Банк використав кредити НБУ не за призначенням – ЗМІ

Альфа-Банк використав кредити НБУ не за призначенням – ЗМІ

Київська прокуратура здійснює досудове розслідування

Відповідно до ухвали Печерського райсуду Києва від 29 травня, Київська прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо надання Національним банком 10 грудня 2014-го кредиту рефінансування для Альфа-Банку.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами Національного банку України надано кредити рефінансування ПАТ «Альфа-Банк» при низькому рівні ліквідності зазначеної фінансової установи. Внаслідок зловживання владою службовими особами Національного банку України при наданні кредитів рефінансування не вжито жодних заходів щодо контролю за напрямами їх використання, внаслідок чого отримані кошти були використані не за призначенням. Зокрема встановлено, що Національним банком України 10.12.2014 надано кредит рефінансування ПАТ «Альфа-Банк» у сумі 329 464.1 тис. грн. та 04.03.2015 у сумі 380 000.0 тис. грн., з метою підтримання ліквідності», – цитує документ finbalance.

Крім того, йдеться у документі, «отримано інформацію щодо злочинної групи, яка розкрадає кредитні кошти Національного банку України шляхом проведення «фіктивних» фінансових операцій з подальшою їх легалізацією через переведення їх у готівку та зняттям у касах відділення ПАТ «Альфа Банк».

Водночас зазначається, що згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2017-го Альфа-Банк не мав заборгованості по кредитам рефінансування.

Навпаки, відповідно до звітності, кредитний портфель Альфа-Банку за січень-березень збільшився на 3,1% (+0,8 млрд грн) до 26,4 млрд грн. Це відбулося в основному за рахунок кредитування населення, аграріїв, підприємств чорної металургії.

Водночас депозитний портфель фінустанови за І квартал скоротився на 2,9% (-0,9 млрд грн) – до 30,6 млрд грн. В той же час обсяг вкладів фізособам збільшився на 0,3% (+54 млн грн), а обсяг коштів юросіб зменшився на 6,9% (-942 млн грн).

Альфа-Банк підтверджує розкритий раніше публічно в ЗМІ факт, що банк звертався до Національного банку України з метою отримання кредитів рефінансування на підтримку ліквідності і отримував їх в повній відповідності до законодавства України і умовами проведених НБУ публічних тендерів.

«Акцентуємо увагу, що всі отримані банком кредити рефінансування використовувалися виключно за цільовим призначенням на підтримку ліквідності банку. Всі отримані кредити рефінансування погашені Національному банку в передбачені договорами терміни або достроково, в повному обсязі і з виплатою відсотків за користування», – йдеться в повідомленні банку.

У банку стверджують, що такі операції банків є звичайною практикою в Україні. Інформація про умови тендерів, які проводить НБУ щодо рефінансування і про їх підсумки за кредитами (понад 30 днів) розміщується на сайті НБУ у відкритому доступі.

«У той же час, ми вважаємо, що відсутній будь-який зв'язок між справами, які розглядає Прокуратура, і рефінансуванням, виданими нашому банку. Тому ми розглядаємо спекулятивні заяви про нецільове використання коштів частиною інформаційної кампанії проти Альфа-Банку», – йдеться в повідомленні. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло