Альфа-Банк за І квартал втратив близько 1 млрд грн вкладів юросіб
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Альфа-Банк за І квартал втратив близько 1 млрд грн вкладів юросіб

Кредитний портфель за січень-березень зріс до 26,4 млрд грн

Відповідно до звітності, кредитний портфель Альфа-Банку за січень-березень збільшився на 3,1% (+0,8 млрд грн) до 26,4 млрд грн. Це відбулося в основному за рахунок кредитування населення, аграріїв, підприємств чорної металургії.

Водночас депозитний портфель фінустанови за І квартал скоротився на 2,9% (-0,9 млрд грн) – до 30,6 млрд грн. В той же час обсяг вкладів фізособам збільшився на 0,3% (+54 млн грн), а обсяг коштів юросіб зменшився на 6,9% (-942 млн грн), повідомляє finbalance.com.ua.  

За підсумками січня-березня банк задекларував прибуток 6,9 млн грн, тоді як 2016-й він завершив зі збитком 4,1 млрд грн, 2015-й – зі збитком 2,7 млрд грн, а 2014-й – 2,2 млрд грн.

Витрати Альфа-Банку на формування резервів під знецінення кредитів у І кварталі склали 377 млн грн (торік у цей період – 1,3 млрд грн), чистий процентний дохід – 654 млн грн (у І кварталі-2016 – 249 млн грн). На кінець березня резерви покривали кредитний портфель на 34,1%.

У січні-2017 був зареєстрований торішній внесок на 4,7 млрд грн у статутний фонд «Альфи», внаслідок чого він зріс до 12,2 млрд грн. Власний капітал банку на кінець березня – 3,32 млрд грн, а показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу становив 8,97%.

Нагадаємо, 22 березня в тому, що продаж українського Альфа-Банку не планується, журналістів запевнив один з основних акціонерів «Альфа Груп» Петро Авен. За його словами, з НБУ у Альфа-Банку склалися «нормальні робочі стосунки». 

У відкритому листі акціонерів «Альфа Груп» офіційно заявила, що не втручається у політику країн присутності. Будь-яка бізнес-структура має дотримуватися законів та правил тієї країни, де вона присутня, і підтримувати робочі відносини з владою, «незалежно від їхньої політичної орієнтації».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло