В Україні знімуть фільм про княжну Анну Ярославну

В Україні знімуть фільм про княжну Анну Ярославну

На широкі екрани фільм вийде в 2019 році

В Україні знімуть фільм про княжну Анну Ярославну
фото з відкритих джерел

В Україні знімуть фільм про Анну Ярославну, доньку князя Ярослава Мудрого та королеву Франції. В основі драми –  історичний роман французької письменниці Жаклін Доксуа.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Стрічку зніматимуть у співпраці України та Франції. Режисером картини буде француз, триразовий володар премії «Сезар» Ів Анжело.

Зйомки заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції та України. Прем'єра фільму має відбутися в 2019 році.

В Україні знімуть фільм про нашу княжну Анну Ярославну
постер до фільму «Анна Київська»
film.ua

Сюжет фільму «Анна Київська» (Anna de Kiev) заснований на історичному романі французької письменниці Жаклін Доксуа «Анна Київська, королева Франції». Письменниця також стала автором сценарію двогодинної стрічки.

Це історія про київську княжну Анну – доньку Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції. Після одруження короля Генріха з Анною для Франції настає пора розквіту. Саме Анна надихає короля на правильні і великі вчинки. За допомогою зброї та дипломатії Генріх і Анна перемагають ворогів, розширюють свої землі і приносять на них мир і спокій.

Роботу над проектом «Анна Київська» компанія Kinorob розпочала у 2016 році. На даний момент картина знаходиться на фінальній стадії написання сценарію, узгоджено основний склад знімальної групи.

«Проект «Анна Київська» буде реалізований у рамках договору про спільне виробництво між Україною і Францією.

«Основна мета проекту – створити якісний історичний фільм для широкої аудиторії, зрозумілий глядачеві і в Україні, і у Франції, і в інших країнах. Також фільм продемонструє широкій громадськості виняткову роль, яку зіграла династія Ярослава Мудрого у французькому державотворенні. Історія княжни Анни Ярославни може стати поворотним моментом для перегляду геополітичної ролі України за останні 1000 років, що особливо актуально в умовах нинішнього повернення України в Європу і боротьби за свою ідентичність», – зазначив продюсер проекту Єгор Олесов.

«Історична постать Анни Ярославни і сьогодні, як і 1000 років тому, приковує пильну увагу і нерідко стає предметом історичних суперечок в сучасній Європі. Наш фільм покликаний дати вичерпну відповідь щодо походження княжни Київської – королеви Франції», – наголошує продюсерка проекту Оксана Мельничук.

Нагадаємо, 29 травня під час виступу у Франції президент РФ Володимир Путін назвав київську княжну Анну Ярославну «русской» («Наша княжна» – сказав він). Заявив, що французько-російські стосунки почалися з її шлюбу з Генріхом I 1051 року.

Анна Ярославна (також у країнах Західної Європи відома як Анна Київська; близько 1032 – після 1075) – середня донька великого князя Київського Ярослава Мудрого та його другої дружини Інгігерди (Ірини) – доньки короля Шотландії і Швеції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло