Рада безпеки ООН ввела додаткові санкції щодо КНДР

Рада безпеки ООН ввела додаткові санкції щодо КНДР

ООН закликає Північну Корею негайно припинити заборонену ядерну діяльність

Рада безпеки ООН ввела додаткові санкції щодо КНДР
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

У відповідь на південнокорейські ракетні випробування Рада Безпеки ООН додала у санкційний список ще 15 громадян КНДР та чотири організації, повідомляє Deutsche Welle.

Члени Ради Безпеки ООН одноголосно ухвалили у п'ятницю, 2 червня, резолюцію, яка розширює санкційний список щодо Північної Кореї. Зокрема у «чорному» списку низка державних діячів, стратегічні ракетні війська народної армії КНДР, один з банків та кілька торгових корпорацій. Накладені санкції передбачають замороження активів.

«Радбез надсилає чіткий сигнал Пхеньяну: припиність запускати балістичні ракети – або матимете справу з наслідками», – заявила постійна предствниця США при ООН Ніккі Хейлі.

Тим часом, міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив про те, що КНДР пришвидшує роботу над своєю ядерною програмою. США розглядають дії Північної Кореї як «очевидну загрозу» для всього світу.

«Cпроби Пхеньяна розробити ядерну зброю і засоби її доставки – це не новина, але північнокорейський режим збільшує темп і розмах своїх зусиль», – сказав глава Пентагону на конференції з безпеки в Азії, яка проходить в Сінгапурі в суботу, 3 червня.

Меттіс висловив надію, що Китай визнає КНДР своєю «стратегічною відповідальністю» і допомагатиме у стримуванні Пхеньяна і ядерному роззброєнні Корейського півострова.

В останні місяці КНДР регулярно проводить ракетні випробування, незважаючи на застереження Радбезу ООН. У травні тричі повідомлялося про запуски Пхеньяном балістичних ракет. Востаннє це сталось 29 травня. Тоді ракета впала в море на території економічної зони Японії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті