Світовий банк прогнозує зростання світового ВВП у 2017 році

Світовий банк прогнозує зростання світового ВВП у 2017 році

Для України очікується зростання ВВП на рівні 2%

Світовий банк, як і в січні, залишив прогноз росту світової економіки на 2017 рік на рівні 2,7%. Про це йдеться у повідомленні на сайті банку.

Зростання світової економіки, експерти пов’язують з «відновленням зростання росту економіки в країнах з ринком, що формується», а також «в країнах, що розвиваються, які відносяться до експортерів сировинних товарів». Крім цього, це має відбутись завдяки пожвавленню промислового виробництва і торгівлі, а також росту впевненості учасників ринку і стабілізації ціни на сировину. Таким чином., глобальні умови фінансування залишаються сприятливими.

На фоні покращення міжнародної ситуації економічне зростання у країнах, що розвиваються у цілому сягне цьогоріч 4.1% у порівнянні із показником минулого року у 3.7%.

Проте суттєві ризики можуть захмарити перспективи. Нові торгові обмеження можуть зірвати довгоочікуване пожвавлення у світовій торгівлі. Стійка політична невизначеність може послабити інвестиційну довіру. В умовах виключно низької волатильності фінансового ринку, раптова переоцінка ризиків, пов’язаних із політикою або темпами нормалізації грошово-кредитної політики може спровокувати фінансові потрясіння. У більш довгостроковій перспективі, постійне слабке зростання продуктивності та інвестицій може підірвати довгострокові перспективи зростання в країнах з ринком, що формується і країнах, що розвиваються, які є ключем до скорочення бідності.

Зростання країн із розвинутою економікою, до числа яких входять США, Японія та країни Єврозони, підніметься до 1,9%, а у Європі та Центральній Азії експерти прогнозують прискорення до 2,5% цього року і до 2,7% у 2018 році. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло