Міненерговугілля: Новий газопровід між Україною і Польщею може запуститися до 2021 року

Міненерговугілля: Новий газопровід між Україною і Польщею може запуститися до 2021 року

Газопровід збільшить поставки газу з Польщі до 5-7 млрд куб.м.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України очікує, що в кінці 2020 року – початку 2021 року буде запущений новий газопровід-інтерконнектор, який дозволить збільшити обсяг можливих поставок газу з Польщі до 7 млрд кубометрів в рік. Про це повідомив заступник міністра енергетики України Ігор Прокопів, передає УНІАН.

«Запуск інтерконнектора очікується в кінці 2020 года-початку 2021 року. Це узгоджена позиція з польською стороною», – сказав Прокопів.
За його словами, зараз Україна може отримувати з Польщі близько 1 млрд кубометрів газу в рік, а реалізація даного проекту дозволить значно збільшити обсяги поставок.

«Що це дасть 8 млрд кубометрів з України (до Польщі) і 5-7 млрд кубометрів газу з Польщі (в Україні). Тобто поставки газу в обидва боки по необхідності», – зазначив Прокопів.

В середині грудня 2015 року колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що інтерконнектор, який об'єднає газові системи Польщі та України, дозволить Україні купувати додаткових 8 млрд кубометрів газу в рік.

Основна мета об'єднання польської та української ГТС – збільшення можливостей імпорту газу з ЄС через Польщу і забезпечення можливості зберігання європейського газу в українських сховищах. Реалізація проекту повинна забезпечити збільшення пропускної спроможності з урахуванням того, що зараз максимальна технічна пропускна здатність поставки газу з Польщі в Україну становить 1,5 млрд кубометрів на рік. Даний проект планується завершити до 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло