У Казахстані засудили на 20 років екс-голову БТА банку

У Казахстані засудили на 20 років екс-голову БТА банку

Мухтар Аблязов завдав державі збитків на $7 млрд

Суд міста Алма-Ати засудив колишнього голову ради директорів казахстанського БТА Банку Мухтара Аблязова до 20 років позбавлення волі та штрафом на 300 місячних розрахункових показників (близько 2100 доларів), повідомляє ТАСС. Також Аблязов позбавлений права займатися професійною діяльністю в банківській сфері строком на три роки.

«Визнати Мухтара Аблязова винним... і остаточно призначити до відбуття 20 років позбавлення волі з конфіскацією майна», – зачитав вирок суддя Мартпек Какімжанов.

Сам Мухтар Аблязов знаходиться поза межами Казахстану, суд над ним проходив заочно. На лаві підсудних знаходилися три представники колишнього топ-менеджменту БТА Банку.

Загальна сума завданих збитків екс-керівниками банку становить понад $7 млрд.  Відносно Мухтара Аблязова порушено кримінальні справи в Казахстані, Росії та Україні. Він звинувачується в шахрайстві, підробці документів, зловживанні повноваженнями.

Справу проти нього було порушено у 2009 році, після чого банкір утік з Казахстану і  був оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

У липні 2013 року Аблязов був заарештований на території Франції. Його екстрадиції одночасно домагалися Росія та Україна. У результаті пріоритет був відданий російському запиту, у вересні 2015 року після 2,5 років судових розглядів уряд Франції розпорядився екстрадувати підсудного до Росії. Після цього захист Аблязова, який наполягав на політичній вмотивованісті звинувачень на його адресу, вирішив направити клопотання до Державної ради Франції, який скасував екстрадицію колишнього банкіра.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло